Ana SayfaGenelFenerbahçe ve beIN arasındaki dava sonuçlandı

Fenerbahçe ve beIN arasındaki dava sonuçlandı

beIN grubunun Fenerbahçe aleyhine açtığı dava sonuçlandı. Yayıncı kuruluş ile sarı lacivertli ekibin daha sakin bir tavır sergilemesi istendi. İşte detaylar.

Bir süredir yayıncı kuruluşla, beIN grubu arasında garip bir dava süreci yaşanıyordu. Fenerbahçe yönetimi yayıncı kuruluşu maç yayınları esnasında taraflı davranmakla suçlamıştı. Sonrasında ise yayıncı ekip reklam panolarına be FAIR yazıları koymuştu.

Bunun üzerine beIN grubu Fenerbahçe’yi mahkemeye verdi. Mahkeme geçtiğimiz gün sonuçlandı. Mahkeme Fenerbahçe’nin genel olarak bir suç işlemediğine karar verirken be FAIR sloganıyla ilgili olarak da şu karara imza attı.

Fenerbahçe ve beIN arasındaki dava sonuçlandı

“be FAIR” sloganının ise şirketin marklarına ait “be” ile başlaması harflerin ve kelimelerin yazı karakterinin aynı olması, beIN Group’a ait tescilli markaların tescil olduğu rengi ve şekli ile benzer şekilde kullanılması ayrıca “be  FAIR” kelimesinin “Adil ol” anlamına geldiği, bu nedenle beIN Group’a yönelik protesto mahiyetinde olduğu, beIN markalarına da benzerlik teşkil etmesi ve halkın gözünde olumsuz bir çağrışım yaratabileceği ihtimali olduğu, bu ihtimalin şirketin ticari itibarının zarar görebileceği ve haksız rekabet hükümlerine aykırılık teşkil edebileceği, bu nedenle davanın etkinliğinin sağlanması açısından, “be FAIR” sloganının kullanılmaması yönünde ihtiyati tedbir talebinin kabulüne karar verilmiştir.”

Kısaca özetlemek gerekirse mahkeme iki tarafı da kendi çapında haklı buldu diyebiliriz. Bakalım yayıncı kuruluş ve Fenerbahçe yönetimi arasındaki bu atışma nereye kadar devam edecek?

İşte dünyanın ilk uzay oteli!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting