Ana sayfa Genel FCA Group’tan Fiat 500'e 800 milyon dolarlık doping!

FCA Group’tan Fiat 500’e 800 milyon dolarlık doping!

İtalyan-Amerikan otomotiv şirketi FCA Group, Fiat otomobil ailesinin en küçük üyesi olan Fiat 500 Serisi için 800 milyon dolarlık yatırım kararı aldı.

Son yıllarda Avrupa’da peynir ekmek gibi satan ikonik Fiat 500 Serisi gelecek nesilde elektriklenmeye hazırlanıyor. 2020 model yılı ile benzinlilerin yanı sıra %100 elektrikli bir versiyon ile yola çıkacak bu mini şehir otomobili serisi Avrupa’da oluşacak talep patlamasına ise şimdiden hazırlanıyor. Talep patlaması diyoruz; çünkü yarın bugünden belli.

Sadece geçtiğimiz yıl Avrupa’da 200.000’e yakın satan 500 Serisi henüz iki nesil bile sayılamayacak 12 yıllık mütevazi kariyerinde 3 milyon kopya sattı. Üstelik bol sıfırlı bu rakamlar rekabetçi B veya C segmentlerine ait değil; burada sadece giriş seviyesindeki A segmenti hatchback bir modelden bahsediyoruz.

Yeni nesilde elektriklenecek olan Fiat 500 ekstra bir talep yaratacak!

İtalyan-Amerikan otomotiv grubu FCA, Avrupa’da oldukça ilgi gören bu mini şehir otomobilinin elektriklenmesinin müşterilerin ona karşı ekstra bir tercih sebebi yaratacağının farkında. Bu nedenle onun yeni model yılı ile 2020‘de piyasaya çıkmasını beklemeden üretimin arttırılması hususunda gerekli adımları şimdiden atıyor. FCA, bunu yapmaması durumunda olağanüstü bir seyirde giden bu işin en nihayetinde bir üretim çıkmazına dönüşeceği biliyor.

Fiat 500 Avrupa’da tam tamına 3 milyon adet sattı!

Fiat Chyrsler geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı bir açıklama ile 500 serisinin yeni elektrikli versiyonu (BEV) için yeni bir üretim hattı inşa etmek üzere Fiat’a 700 milyon avro (788 milyon dolar) yatırım yapacağını duyurdu. Bu yatırımın FCA Group‘un İtalya için taahhüt ettiği 5 milyar avroluk dev yatırımın sadece küçük bir parçası olduğu söylendi.

Markanın Torino’daki Fiat 500 montaj hattına yapılacak 800 milyon dolarlık bu yatırım ile 2021 yılının ilk çeyreğinden itibaren yılda 80.000 kopya üretilmesi hedefleniyor. Tabii gidişata göre bu üretim kapasitenin ilerleyen dönemde daha da arttırılması söz konusu.

Fiat 500

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler