Far Cry New Dawn duyuruldu!

maxresdefault 13

Ubisoft, Far Cry serisinin yeni oyunu New Dawn’u duyurdu. Far Cry New Dawn ile nükleer felaken sonrasındaki Hope County’e geri döneceğiz.

Önümüzdeki yıl yeni bir Assassin’s Creed oyunu çıkarmayacağını açıklayan Ubisoft, bu boşluğu Far Cry New Dawn ile doldurmayı düşünüyor. Genel itibariyle 2 yılda bir Far Cry oyunu çıkartan Ubisoft, 2019’un hemen başında New Dawn’ı satışa sunacak.

Far Cry New Dawn geliyor!

Serinin yeni oyunu New Dawn, Far Cry 5 ile tanıdığımız Hope County’de geçecek. Oyun küresel nükleer felaketten 17 yıl sonra geçen olayları konu edinecek.

Klasik bir kıyamet senaryosuna sahip olması beklenen New Dawn’da nükleer felaket sonrası oldukça sınırlı hale gelen kaynakları, ele geçirmek için gayret gösteren Highwaymen adlı gruba karşı savaşacağız.

Ubisoft, yeni Far Cry oyununda da co-op oynanışa imkan tanıyacak. Dilerseniz Far Cry New Dawn için yayınlanan ilk tanıtım videosuna yukarıdan göz atabilirsiniz.

Dürüst olmak gerekirse, New Dawn yeni bir oyundan ziyade Far Cry 5’in ek paketi gibi duruyor. Zaten Ubisoft da oyunun fiyatını 39.99 dolar olarak belirlemiş. Malum, bu sene çıkan Far Cry 5 bile 49 dolardan satışa sunulmuştu.

Serinin yeni oyunu 15 Şubat’ta raflardaki yerini almış olacak. Görünen o ki New Dawn, Far Cry 5 ile Mad Max Fury Road’ın karışımı bir oyun olacak.

800 TL verip PlayStation Classic alınır mı?