Far Cry New Dawn satış rakamlarında dibi gördü!


Ubisoft tarafından geliştirilen Far Cry New Dawn çıkış haftasında adeta dibi gördü. İşte serinin son oyunu hakkındaki tüm detaylar.

Geçtiğimiz hafta oyuncular açısından hayli bereketliydi. Uzun süredir merakla beklenen 3 yapım eş zamanlı olarak raflardaki yerini almıştı. Nitekim bu 3 yapımdan Metro Exodus haricindeki ikisi büyük hayal kırıklığına neden oldu.

Metro serisinin yeni oyunu Exodus, çıkış haftasında serinin bir önceki oyununa oranla yüzde 50 daha fazla sattı. Dolayısıyla yapım beklentileri karşılamayı başardı.

Far Cry New Dawn hayal kırıklığı yarattı

Diğer tarafta Xbox One ve Windows 10 için satışa sunulan Crackdown 3 büyük hayal kırıklığı yarattı. İngiltere’de en çok satan 10 oyun arasına bile giremeyen Crackdown 3, çıkış haftasında 13. sırada yer aldı.

Bir diğer hayal kırıklığı ise New Dawn’da yaşandı. Far Cry serisinin yeni oyunu çıkış haftasında geçtiğimiz yıl satışa sunulan Far Cry 5’e oranla yüzde 86 daha az sattı. Ayrıca Far Cry New Dawn, Far Cry Primal’ın da 4’te 1’i kadar satabildi. Bu başarısızlığa rağmen küçük bir farklı Metro Exodus’un önünde İngiltere’de haftanın en çok satan oyunu olmayı başardı.

Far Cry New Dawn inceleme puanlarında da beklentilerin altında kalmıştı. Far Cry 5’in geçtiği Hope County’de geçen yapım, nükleer bir felaket sonrasında yaşananları konu ediniyor. Konu ise her zamanki gibi. Bölgeyi ele geçirmeye çalışan acımasız bir çete ve onlara karşı duranların yanında savaşan biz.

Far Cry New Dawn inceleme puanları yayınlandı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin