Ana SayfaHaberFacebook'ta Özel Mesajlar Paralı Oluyor

Facebook’ta Özel Mesajlar Paralı Oluyor

Facebook şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, yeni gelecek özellikle birlikte arkadaş listesinde olmayan kişilere özel mesaj yollamak için 1 dolar ödemek gerekeceğini açıkladı.

Arkadaş listesinde olmayan birine gönderilen özel mesaj, genellikle spam mesajların düştüğü “diğer mesajlar” kutusuna gidiyor ve kullanıcıya mesajın geldiğine dair herhangi bir uyarı gitmiyor.Bu sebepten dolayı kimse sizin attığınız mesajı farketemiyor. Facebook yeni getireceği uygulamayla birlikte çok daha fazla kazanç hedeflemiş durumda. Uygulama şuan test aşamasında ve zamanla uygulamanın ücreti ve yaptığı işlev değişebilir.12-facebook-money

Açıklamada yeni uygulamayla 1 dolar ödeyen kullanıcının, listesinde olmayan kullanıcının doğrudan mesaj kutusuna mesaj yollama şansına sahip olacağı belirtildi. Dikkat ederseniz Facebook artık kullanıcı sayısı olarak zirveye gelmiş durumda. Bu durumun farkında olan şirket insanların Facebook’dan vazgeçme ihtimallerinin az olduğunu düşündüğü için bu tarz uygulmalarla kazanç kapısını arttırmayı hedefliyor. Kısacası bu uygulamanın Facebook’a çok çok daha fazla para kazandıracağı gözüküyor. Özellikle pazarlama mesajları artık bu yolla atılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU