Ana SayfaHaber170 Milyar Tweet Arşivlenecek!

170 Milyar Tweet Arşivlenecek!

ABD Kongre Kütüphanesi, Twitter ile iki yıl önce yapılan anlaşma kapsamında  şu ana kadar 170 milyarı bulunan tweeti organize ederek arşivleme çalışmasına başlandığı bildirdi.

ABD Kongre Kütüphanesi, dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter’da her gün atılan yüz milyonlarca tweet’i sürekli olarak depolayacağını açıkladı.Kongre Kütüphanesi şimdiye kadar  2006 yılından bu yana atılan tüm tweet’lerin de arşive ekleneceği belirtti.twitter-arsivleme

Acaba bunca tweet neden arşivleniyor ?

- Reklam -

Twitter sosyal ağı her gün milyarlarca tweet atılan ve insanların görüşlerini açık ve özgür bir biçimde ifade ettikleri bir platform. Fakat yakın zamanda aldığımız bir habere göre aslında sandığımız kadarda özgür değilmişiz. Evet twitter gibi bir platformda bile attığımız twitler arşivleniyor ve saklanıyor. 2010’dan bu yana üye sayısı hızla artan sosyal ağda son iki yılda atılan tweet sayısı yaklaşık 150 milyar. İstihbarat servislerinin dişlerini kamaştıran bir mecra olsa gerek ki bunca twitler depolanıyor ve arşivleniyor. Bakalım bu arşivlenen Tweet’ler taranınca altlarından neler çıkacak neler.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting