Ana SayfaHaberFacebook'a Yeni Özellik Geldi!

Facebook’a Yeni Özellik Geldi!

Bu ay yayınladığı rakamlar ile üye sayısının 1.06 milyara ulaştığını bildiren Facebook, şimdi de durum iletilerinde yüz ifadeleri (emoticonlar) kullanılabilmesi için kolları sıvadı.

Dünya devi Facebook, bu yeni özelliği ile iletilerdeki görselliği arttırarak kullanıcıların ilgisini ve ileti paylaşımlarını arttırmayı planlıyor.

Sosyal ağ, dün itibariyle bu yeni durum oluşturucusunun test yayınlarına başladı. Bu yeni özellik; hissetmek,  izlemek, yemek yemek veya okumak gibi aktiviteleri paylaşabilmeniz için farklı kategoriler arasından seçim yaparak “ne yaptığınızı” bildirmeye imkan tanıyor. Belirli bir yüz ifadesi veya bir medya öğesi seçerek; ya da özel bir metin tanımı ekleyerek, tamamıyla özelleştirilmiş ve hislerinizi yansıtan iletinizi gönderebiliyorsunuz.facebook yeni yüz ifadeleri ekle

Facebook şu anda bu yeni özelliğini website ve mobil üzerinden bazı kullanıcılarıyla test ediyor. Şüphesiz ki bu özellik insanları daha fazla paylaşım yapmaları için teşvik edecek. Kullanıcılar sıradan ve düz bir metin güncellemesindense, farklı kategorilerden birçok seçeneği görsel ifadelerle desteklenmiş olarak yayınlayabilecekler. Örneğin hissetme aktivitesini seçtiğinizde, önceden hazırlanmış olan “mutlu, üzgün, şaşkın” gibi seçeneklerden birini kolayca seçip durumunuza gönderebiliyorsunuz. Aynı şekilde, izleme aktivitesini seçtiğinizde How I Met Your Mother’ı, okuma aktivitesini seçtiğinizde 50 Shades of Grey’i seçebiliyorsunuz. Alternatif olarak kendi belirlediğiniz içerikleri de bu alanlara girebiliyorsunuz.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU