Facebook Messenger’da gizli karanlık modu nasıl aktif edilir?

Facebook Messenger redesign 003

Facebook Messenger’da gizli karanlık modunun olduğunu biliyor muydunuz? Biz de bu haberimizde bir emoji ile Messenger’da karanlık modu nasıl aktif edebileceğinizi anlatıyoruz.

Facebook, geçtiğimiz aylarda mesajlaşma uygulaması olan Messenger’ın tasarımını söz verdiği gibi baştan aşağıya yenilemişti. Ancak Facebook F8 etkinliğinde gösterilen karanlık mod opsiyonu maalesef ki kullanıma sunulmamıştı. Bugün ortaya çıkan bilgiye göre aslında karanlık tema uzun süre önce uygulamaya eklenmiş ancak bu özellik gizlenmiş.

Facebook Messenger’da gizli karanlık modu nasıl aktif edilir?

Messenger’da karanlık modu kullanmak için yapmanız gereken şey çok basit. Her hangi bir arkadaşınıza Messenger’ın mobil uygulaması üzerinden bir ay emojisi gönderdiğiniz taktirde karanlık mod otomatik olarak aktif oluyor.

Facebook Hristiyan nüfusunu geride bıraktı

Pure Black olarak isimlendirilen yani gerçek siyah ile gelen karanlık tema, özellikle OLED/AMOLED ekrana sahip telefonlarda şarj süresine olumlu olarak etki edecektir. Tabii göz sağlığı için de geceleri Messenger’ı karanlık modda kullanmakta fayda var.

Facebook Messenger

Bu özelliği aktif edebilmek için Messenger’ın son sürümünü App Store veya Google Play Store‘dan yüklemiş olmanız gerektiğini belirtelim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir