Ana sayfa Facebook Facebook indirilme sayısı rekor kırdı

Facebook indirilme sayısı rekor kırdı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook indirilme sayısı ile dikkat çekti. Şirket adeta Google ile rekabet ediyor. İşte haberimizin detayları.

Büyüme stratejisi bakımından son derece agresif tavırlar sergileyen Facebook, bazı getiriler elde etmeye başladı. Büyüme oranları bakımından Google, birçok platformu geçse bile Facebook hemen arkasından onu izliyor. Mark Zuckerberg’ün CEO’luk görevini yürüttüğü şirkette yüzler gülüyor.

Facebook indirilme sayısı herkesi şaşırttı

Hatırlayacağınız üzere Facebook platformunun indirilme sayısı 2014 yılında 1 milyar rakamına ulaşmayı başardı. Bu rakam aslında ilerleyen yıllarda Facebook şirketinin kazanacağı başarıların bir göstergesiydi.

Son yıllarda Samsung, LG, Huawei gibi şirketlerle Facebook’u ön yüklü olarak sunmak için anlaşmalar yapan şirket, etkinlik alanını daha da fazla arttırmak istiyor. Facebook şu anda 5 milyar indirilme sayısına ulaştı. Instagram ve WhatsApp gibi şirketlere de sahip olan şirket, bundan kısa bir süre önce veri ihlalleri ile gündeme gelmişti.

Kuruluşun 5 milyar indirmeye ulaşması genel olarak beklenen bir durumdu. Özellikle de Facebook ile ilgili kripto para konularının konuşulduğu günümüzde şirket için bu büyük bir moral oldu. Peki sizce de Facebook ilerleyen yıllarda gücünü daha da fazla arttırabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

PlayStation 4 Facebook entegrasyonu için yolun sonu!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler