Mark Zuckerberg ilk bilgisayarını açıkladı!


Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Instagram soru sorma özelliğini kullanarak ilk kullandığını bilgisayarını açıkladı. Bakalım Mark Zuckerberg’ün ilk bilgisayarı hangisiymiş?

Facebook’un Snapchat‘i satın alma çabaları başarısız olunca, Facebook sahip olduğu Instagram üzerinden Snapchat’i bitirmeye karar vermişti. Instagram’a gelen yeni özellikler, ünlü isimlerin de ilgisini çekmesinin ardından Snapchat ağır yaralar almıştı. Instagram bu süreçte ise geçtiğimiz günlerde soru sorma özelliğini devreye sokmuştu.

Facebook’a bir darbe de İngiltere’den geldi!

İşte Mark Zuckerberg’ün kullandığı ilk bilgisayar!

Facebook’un kurucusu olan Zuckerberg de Facebook üzerinden de kullanıma sunulan bu özelliği kullanarak, ilk kullandığı bilgisayarı açıkladı. İlk bilgisayarım bir.. diye giriş yapan Zuckerberg, 1989 yılında üretilen Quantex 486dx modelini kullandığını açıkladı. Windows 3.1 işletim sistemi ile çalışan bu bilgisayar 100 MHz işlemci hızına sahipti.

Mark Zuckerberg

Zamanının en güçlü bilgisayarlarından olan ve Intel işlemci ile gelen Quantex 486dx, doğal olarak çağımızın çok gerisinde bir donanıma sahip. Quantex 486dx‘in detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Peki, sizin ilk kullandığınız bilgisayar hangisiydi?


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin