Facebook Gaming ilgi çekici bir yenilik getiriyor!

Facebook Gaming ilgi çekici bir yenilik getiriyor!

Facebook Gaming daha etkileşimli hale gelmek üzere. İçerik oluşturucuların ve hayranlarının sorunsuz bir şekilde birlikte oyun oynamasına yardımcı olacak ve izleyicilere akışlara katılmanın başka yollarını sunacak iki özellik bugün kullanıma sunuluyor. İşte detaylar.

Play With Streamer özelliği ile Facebook Gaming yeni bir hava kazanacak. Canlı yayınlarda izleyicilerin Pac-Man Community’yi yayıncılar ve diğer topluluk üyeleriyle birlikte oynayabilecek. Pac-Man Topluluğu, dört oyunculu bir işbirliği modu, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir labirent yaratıcısı, sıralamalar ve topluluk zorluklarını içerecek.

Bu arada Facebook Interactives, izleyicilerin canlı yayınların üzerinde göreceği etkileşimli katmanlardan oluşuyor. Pac-Man Topluluğunun İzleme Modu etkinleştirildiğinde, oyun içi video oynatıcı aracılığıyla bir çok seçenek sunulacak. Facebook, bu özelliklerin metaverse vizyonunun ilk adımlarından bazılarını oluşturduğunu söylüyor.

Facebook Gaming ilgi çekici bir yenilik getiriyor!

Diğer platformlar ise oyuncuların doğrudan akışlarla etkileşim kurması için uzun zamandır yollara sahipti. Twitch’te izleyiciler, sohbete komutlar girerek Pokémon ve diğer oyunları kontrol edebilir. İzleyicilerin, ekstra öğeler vererek veya anında karakterlerini öldürerek, yayıncının oynadığı oyunu etkilemesine izin veren uzantılar da mevcut. Stadia’nın Crowd Play özelliği ile izleyiciler, oyuna sahip oldukları ve yeterli bir kuruluma sahip oldukları sürece oyunlarını YouTube’da yayınlayan bir yayıncı ile oynayabilirler. Bu açıdan bakarsak Facebook biraz geç kalmış olabilir. Ancak yine de doğru yönde atılan bir adım diyebiliriz.

Google haritalar AVM özelliği ile geliyor: Her yer detaylıca gösterilecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir