Google Pixel cihazları yeni özellikler kazanıyor: Otomobilleri bile çalıştıracak

Google Pixel cihazları

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan bu Google, Pixel cihazları için yeni bazı özellikler getirdi. Bu özelliklerin kullanıcı memnuniyeti yaratması bekleniyor. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Google Pixel cihazları küresel çapta geniş bir kullanıma sahip. Bu akıllı telefon modelleri Google ile tam uyumlu olduğu için yazılımsal açıdan başarılı diyebiliriz. Ancak bazı eksiklikler vardı. Şirket bu eksiklikleri giderme kararı aldı. Böylece kullanıcıların bu akıllı telefon modellerinden daha fazla keyif alması bekleniyor.

Gelen ilk değişikliklerden birisi de yakın paylaşım işlevi oldu. Bu özelliği kullanmanız ile birlikte fotoğraflar ve diğer dosyaları hızlı bir şekilde paylaşmanız kolaylaşıyor. Ayrıca şirket bu özelliği daha fazla hızlandırdı. Böylece dosya paylaşımını çabucak yapmak mümkün.

Google Pixel cihazları otomobilleri çalıştıracak

Google tarafından geliştirilen Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerinde kullanıcılar BMW araçlarının kilidini açabiliyor. Ayrıca bu araçlarını çalıştırma gibi bir imkanları var. Dijital araba anahtarı işlevi Tesla tarafından çok başarılı bir şekilde kullanılıyor. Google ise bunu kendi akıllı telefon modellerine getirdi.

Google Pixel cihazları

Pixel Face olarak isimlendirilen bir Snapchat filtresi kullanıcılara yeni özelliklerden bir tanesi olarak sunuldu. Ayrıca Google asistan platformunu etkinleştirmek isteyenler güç düğmesine ne kadar basacakları konusunda kendileri karar verebilecek. Böylece telefonu kapatmak isteyenler yanlışlıkla Google Asistan programını başlatmayacak. Google Pixel cihazları böylece daha fazla özellik kazanmış oluyor.

Google Fotoğraflar ‘Kilitli Klasör’ özelliği Pixel olmayan cihazlara geliyor

Pixel Buds üzerinden bundan sonra geliştirilmiş bas seviyesi kontrolü yapılabilecek. Ayrıca trafik kazası algılama gibi özellikler yine daha fazla kullanıcıya sunuluyor. Peki siz getirilen bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir