Ana SayfaFacebookFacebook Clubhouse rakibi uygulaması, Messenger Odaları ile alakalı olabilir

Facebook Clubhouse rakibi uygulaması, Messenger Odaları ile alakalı olabilir

Facebook Clubhouse benzeri uygulama Messenger Odaları ile akalalı olabilir. Sosyal ağ devi, gelecekte Clubhouse bir Canlı Ses yayın deneyimi sunabilir. New York Times, Şubat ayında sosyal ağın iOS için sesli sohbet uygulamasının kendi sürümü üzerinde çalıştığını bildirmişti. 

Şimdi, mühendis Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı fotoğraflara dayanarak Facebook’un sesli sohbet deneyiminde nasıl görünebileceğine dair daha net bir resme sahibiz. Özelliğin mevcut deneysel sürümü, kullanıcıların Facebook’un Zoom rakibinde istedikleri oda türünü seçmelerine olanak tanıyor. Bir seçenek arkadaşlarla özel bir ses odası başlatıyor, bir diğeri özel bir video odası başlatıyor. Sonuncusu ise “Canlı Ses” olarak adlandırılan bir kullanıcının dinleyicilerle dolu bir odaya yalnızca ses yayını başlatmasına izin veriyor. TechCrunch’a göre, Messenger Odalarının şu anki yinelemesi 50 kişiye kadar destek sağlayabilir. Ancak halka açık bir yayın deneyimi sunmak için tasarlanmamış. Yeni özellikle bu durum değişecek.

Clubhouse, son zamanlarda en popüler uygulamalardan oldu. Uygulama, yayıncılara bir grup dinleyiciye canlı şovlar sunmanın bir yolunu sunuyor. Elon Musk ve Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde kendi projeleri hakkında konuşmak için platforma katıldıklarında popüleritesi iyice arttı. Facebook’un benzer sürümü şu anda sohbet uygulamasına benzeyen bir arayüze sahip. Deneme sürüme daha büyük profil fotoğraflarıyla temsil edilen kullanıcı listesinin en üstünde hoparlörler yerleştirilmiş. Dinleyiciler, daha küçük profil fotoğraflarıyla temsil edilen konuşmacıların altında listelenmiş. Paluzzi, Facebook’taki herkesin Messenger Odalarını açmak zorunda kalmadan bir yayına katılabileceğini söylüyor.

Facebook Clubhouse rakibi uygulaması, Messenger Odaları ile alakalı olabilir

OnePlus 9 ve 9 Pro, Hasselblad kameralara sahip olacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU