Ana SayfaFacebookFacebook 40 bin çalışanını güvenlik ve gizlilik amacıyla kullanıyor

Facebook 40 bin çalışanını güvenlik ve gizlilik amacıyla kullanıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Facebook 40 bin çalışanını güvenlik ve gizlilik amacıyla kullanmaya devam ediyor. Şirket konu ile ilgili son derece önemli açıklamalara yer verdi. İşte merak edilen tüm detaylar.

Facebook 40 bin çalışanını güvenlik ve gizlilik nedeniyle kullanıyor. Ortaya çıkan son detaylara göre sadece 5 yıl içerisinde bile ciddi bir harcama yapıldığı görüldü. Hatırlayacağınız üzere Instagram hakkında genç kızlar üzerindeki olumsuz etkisini görmezden gelme suçlaması yapılmıştı. Şirket bu suçlama ile zor durumda kaldı.

Yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra seçkin kişilere özel muamele yaptığı söylenen bu sosyal medya devi yeniden eleştiri oklarının hedefinde yer aldı. Şimdi ise bunu düzeltmeye çalışıyor. Facebook tarafından yayınlanan bir rapora göre teknoloji devi gizlilik ve güvenlik önlemleri için yaklaşık olarak 13 milyar dolar harcadı. Üstelik bunu 2016 yılından beri yapıyor.

Facebook 40 bin çalışanını görevlendirdi

ABD’li sosyal medya devi gizlilik ve güvenlik için çalışmalarını devam ettirdiğini söylüyor. Ona göre kendisi bu alanda en fazla harcama yapan şirketler arasında yer alıyor.

Facebook 40 bin çalışanını

Yaklaşık olarak 40 bin civarında çalışanı bu konuya yöneltmesi aslında olumlu bir gelişme. Tüm bunlara ek olarak Facebook yılın ilk yarısında 3 milyardan fazla sahte hesabı kaldırdığını söyledi. Ayrıca koronavirüs ile ilgili 20 milyon yanlış bilgi içeren haber tamamen kapatıldı.

Facebook’un akıllı gözlüğü satışa çıkıyor

Facebook özellikle son dönemlerde güvenlik ve gizlilik konularına çok daha fazla önem gösteriyor. Hedef tahtasına her oturduğunda şirketin bu tür açıklamalar yaptığını görüyoruz. Peki sizce Facebook gizlilik ve güvenlik konusunda yeterli mi? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting