Ana sayfa Facebook Facebook hesabınız silinebilir: yeni sistem değişikliği

Facebook hesabınız silinebilir: yeni sistem değişikliği

Dünyanın en büyük online platformlarından bir tanesi olan Facebook hesabınız silinebilir. Şirket sistem değişikliğine gitti. İşte detaylar.

Birçok kişi sosyal medya uygulamaları ile ilgili ciddi şüphelere sahip ve güvenlik çalışmaları nedeniyle Facebook hesabınız silinebilir. Görüldüğü kadarıyla sosyal medya devi kendi kullanıcılarına pek güvenmiyor. Özellikle de sahte hesap konularında büyük bir karmaşanın olduğunu söylemek mümkün. Şirket konu ile ilgili bazı önlemler almaya başladı.

E3 2020 iptal edilebilir! Los Angeles coronavirus nedeniyle olağanüstü hal ilan etti!

Derin varlık sınıflandırması olarak adlandırılan yapay zeka sistemi, Facebook tarafından en çok kullanılan programlar içerisinde yer alıyor. Bu sistem sayesinde herhangi bir hesabın sahte olup olmadığı kolaylıkla anlaşılabiliyor. Öncelikli olarak herhangi bir hesabın yapmış olduğu paylaşımlar inceleniyor. Eğer bu paylaşımlarda bazı markaların ürünleri defalarca yer almışsa bunlar şüpheli olarak değerlendiriliyor.

Yapay zeka Facebook hesabınızı kapatabilir

Sosyal medya devi, hesaplarla ilgili yapacağı araştırmalarda bundan sonra çok daha derin analizler gerçekleştirecek. Normal şartlarda arkadaşlarınızın stabil olması ve hesabınızı aktif olarak kullanmanız yeterliydi. Şimdi ise şirket bunun yanında yapılan paylaşımları da inceliyor. Böylece Facebook’un daha gerçekçi araştırmalar yapacağını söyleyebiliriz.

Sosyal medya şirketi, herhangi bir ilginç durumla karşılaşırsa, hemen hesabı kapatmıyor. Bunun yerine hesabın bağlı olduğu telefona veya mail adresine link gönderiliyor. Bu linke tıkladıktan sonra hesabınızın doğrulamasını isteyen bir bildirim ile karşılaşıyorsunuz. Şirket bu yeni yöntem ile birlikte, sahte hesap sorununu tamamen bitirmek istiyor. Sizce Facebook tarafından gerçekleştirilen bu çalışma kullanıcı mağduriyetine neden olur mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

3 YORUM

  1. türk malı olsa kimse üye olmaz kimse zaman geçirmez söz konusu amerikan şirketi olunca dünyanın her yerinden girip boş dolu neyse zamanını geçiriyor. ve bizlerin sırtından tonlarca para kaldırıyolar. girmeyin varsa hesabınız sildirmeye çalışın facebook hesap silmez hikaye hepsi. bugün biri çıkıp hesabını iptal etmek istiyorum desede iptal olmaz. ancak dondurulur 72 günlüğüne ve 72 gün sonra otomatik geri açılır. nerdeymiş hesap silme milleti kandırmasınlar. yalandan hesaplarınız silinebilir veri kaybı olabilir sistem değişikliğine gidiyoruz falan filan hepsi hikaye arkadaş inanmayın. siz siz olun varsa hesabınız sildirmek için elinizden geleni yapın.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler