Ana Sayfa Facebook Facebook 2008 ve 2020 yılları arasında korkunç bir değişim yaşadı!

Facebook 2008 ve 2020 yılları arasında korkunç bir değişim yaşadı!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak bilinen Facebook, 2008 ve 2020 yılları arasında korkunç bir değişim ile karşı karşıya kaldı.

Facebook 2008 ve 2020 yılları arasında son derece karanlık bir şekilde yükseldi. 2008 yılında Myspace isimli sosyal medya platformu oldukça popülerdi. Ayrıca Orkut gibi bazı ilginç sosyal medya devlerinin de bu yıllarda popüler olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bir anda Facebook patlama yaşadı.

Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde normal şartlarda Facebook lider değildi. Fakat geçtiğimiz 12 yıl içerisinde şirket adeta mucize bir gelişim gösterdi ve liderliğe doğru ilerledi. Peki ne oldu da Facebook bu kadar popüler bir hale geldi.

Facebook stratejileri onu liderliğe taşıdı

2008 yılında sosyal medya platformlarını kullanan kişi sayısı son derece azdı. Facebook kullanan ülkeler ise bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaydı. Fakat Facebook reklamını o kadar iyi bir şekilde yaptı ki herkesi kendisine bağlamayı başardı.

Facebook 2008 ve 2020

  • Sana rekabet edebilecek birisi varsa onu satın al.
  • Rakiplerini her zaman için manipüle et.
  • En büyük yenilikleri her zaman için ilk olarak sen yap.
  • Popüler olan bütün özelliklere ve akımlara her zaman için uyum sağla.

Facebook şirketinin böylesine devasa bir krallık kurmasının en önemli nedeni bu özelliklere sahip olmasıydı. Yukarıda sayılan stratejilerin tamamını şirket uyguladı.

Şu anda Facebook platformu 167 ülkeden 151 tanesinde en popüler sosyal medya uygulaması olarak işlev görüyor. Peki size göre bu sosyal medya platformunun böylesine fazla popülerlik kazanması neyden kaynaklı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting