Ethereum madencileri alternatif coinler arıyor!

spot Ethereum mu Bitcoin mi sorusu yanıt buldu boga

Ethereum değerinin düşmesi, kazım hızlarının yavaşlaması derken madenciler alternatif coinlere yönelmeye başladılar. Peki ETH yerine kazılabilecek en makul coin hangisi? İşte detaylar.

Ethereum madencileri alternatif coinler arıyor! Ekran kartları ile madencilik yapanlar gelirlerinin neden azaldığını merak ediyor. Hemen açıklayalım.

Gelirlerdeki düşüş öncesinde muazzam bir yükseliş olmuştu. Bu yükselişin temel nedeni, Çin’de yaşanan devasa elektrik kesintisiydi. Şangay’da yaşanan elektrik kesintisi sonrasında dünyanın geri kalanındaki madencilerin gelirleri artmıştı.

Fakat bu kesinti giderildikten sonra gelirler eski seviyenin de altına geriledi. Peki şimdi gelirler neden düştü? Aslında ETH gelirlerinin düşmesinin birden fazla nedeni mevcut. Fakat temel neden madenciliğe olan talebin artması diyebiliriz.

Ethereum balinaları 3 kripto

Ethereum madencileri alternatif coinler arıyor!

Son dönemde madenciliğe giriş yapan ekran kartı yani GPU sayısı önemli oranda arttı. Fakat ETH fiyatının 3000 dolar seviyelerinde seyretmesi, gelirleri bir şekilde dengeledi.

Lakin burada önemli olan ETH bazındaki gelirler diyebiliriz. Gelirlerinize ETH bazında baktığınızda kazancınızın düştüğünü görebilirsiniz. Elbette kazdığınız Ethereum’u anlık olarak bozuyorsanız sorun yok. Yine dolar tarafında çok fazla kaybınız olmayacaktır. Lakin ETH elde tutup yıllık bazda belli bir ETH kazma hedefiniz varsa o zaman biraz sıkıntı olabilir.

Eğer Ethereum’un fiyatı bu şekilde artmaya devam ederse, muhtemelen madenci gelirleri ETH bazında daha da düşecektir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Samsung yavaşlatıcı yazılımı büyük tepki topluyor