Ana sayfa Apple Apple'ın CEO’su Tim Cook, geliştiricilerin Çin App Store'dan 17 milyar dolar kazandıklarını...

Apple’ın CEO’su Tim Cook, geliştiricilerin Çin App Store’dan 17 milyar dolar kazandıklarını açıkladı

Apple Inc CEO’su Tim Cook, geliştiricilerin Çin’deki platformunu 1.8 milyona çıkardığını ve toplamda 112 milyar yuan (16.93 milyar dolar) kazandıklarını açıkladı. Bu App Store kazançlarının yaklaşık dörtte birini temsil ediyor.

Tim Cook, bu verileri Pazar günü Çin Siber Güvenlik İdaresi tarafından düzenlenen, Çin’in en büyük siber politika forumundaki bir konuşmasında paylaştı.

Apple, bu yılın başlarında App Store aracılığıyla yaklaşık 70 milyar dolar toplam gelir elde edildiği açıklandı. Apple, Çin mağazasından bu yıl yüzlerce mesajlaşma uygulamaları ve VPN hizmetlerini kaldırmaya karar verdikten sonra yerel kullanıcıların ağır eleştirinin hedefi oldu ve kamuoyu baskısı gördü.

Şirket, global satışlarında Çin’i 3. büyük pazarı olarak görüyor. Ancak son yıllarda yerel rakipler nedeniyle pazar payını kaybetti. Kasım ayında çıkan IPhone 8 ve IPhone X modellerinin piyasaya sürülmesinin ardından piyasada tekrar hız kazanmayı umuyor. 

Cook, Pazar günü düzenlenen konferans ile birlikte bu yıl içerisinde Çin’e birkaç kez geldi. Cook’un konferansa katılımı oldukça dikkat çekti. Çünkü dört yıldır ilk kez üst düzey bir Apple yöneticisi katılım sağlıyor. Ayrıca Google’ın CEO’su Sundar Pichai, konferansa ilk kez katılan isimler arasında.

Mercedes-AMG S63 Cabriolet 2017 Yolda!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler