Ana SayfaAppleEski iPhone modelleri aktif edilemeyecek!

Eski iPhone modelleri aktif edilemeyecek!

Eski iPhone modellerinin önümüzdeki yıldan itibaren aktif edilemeyeceği ortaya çıktı. Peki, hangi iPhone modellerini etkinleştirmek mümkün olmayacak? İşte konuyla ilgili tüm detaylar!

Apple, her yıl yeni iPhone modeli çıkarsa da büyük bir kesim hala eskimiş iPhone’larını çalıştıkları için kullanıyor. Bazı kesim ise iPhone‘u koleksiyon açısından değerlendiriyor ve elinde ilk iPhone modelini bile bulunduruyor. Ancak her iki amaçla da eski iPhone kullananlara kötü bir haberimiz var.

Eski iPhone’lar etkinleştirilemeyecek!

Amerikalı ünlü operatör firması Verizon, 3GNET CDMA şebekesi sonlandırcağını açıkladı. Peki, bunun eski model iPhone’lar ile ne alakası var diyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi iPhone’u ilk açtığınızda içerisine hat takmanız gerekiyor.

iPhone bu hat üzerinden etkinleştirme işlemi yapıyor. Eski model iPhone’lar LTE bağlantısını desteklemediği için 3GNET CDMA şebekesi kapatıldığında hattı görmeyecek. Bu yüzden de etkileştirme işlemi yapılamayacak.

2018 iPhone modellerinde büyük sürpriz!

iPhone 5, iPhone 5s ve iPhone 5c modelleri LTE teknolojisini desteklediği için bu model ve sonrasında etkinleştirme sorunu yaşanmayacak. Ancak; iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S modellerini etkileştirmek 2019’dan sonra mümkün olmayacak.

eski iPhone

Eğer elinizde eski model iPhone varsa, sıfırlayıp etkileştirmenizde fayda var. İlerleyen dönemde tüm dünyaya örnek olan 4.5G teknolojimiz yerini 5G’ye bırakacak. Daha sonrasında ise 3G teknolojisinin fişinin çekilme ihtimali var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting