Elon Musk Tesla hakkında uyardı

Elektrikli otomobil fiyatlarında düşüş

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk sahibi olduğu Tesla ile ilgili bazı uyarılarda bulundu. İşte konunun detayları.

Elektrikli otomobil denildiğinde insanların aklına gelen ilk markalardan birisi de Tesla oluyor. Daha hiç bir üretici elektrikli otomobillerle ilgilenmezken, tamamen elektrikli, spor otomobiller üreten Tesla şu aralar hayli popüler bir konuma yükseldi.

Bu durumun temel nedeni ise insanların artık elektrikli otomobillere geçiş yapması. Aslında durumu şu şekilde özetlemek mümkün. Pek çok ülke 2040 ya da 2050 yılı itibariyle içten yanmalı motorlara sahip otomobilleri yasaklayacak. Dolayısıyla yollar çevreye hiç bir zararı olmayan elektrikli otomobillere emanet edilecek.

Hal böyle olunca da pek çok otomobil üreticisi rotasını yavaş yavaş elektrikli motorlara döndürmeye başladı. Müşteriler de tercihini elektrikli otomobillerden yana kullanmaya başlayınca ilk tercihleri yılların tecrübesi Tesla oldu.

Elon Musk Tesla hakkında uyardı

Peki Tesla gerçekten güvenilir bir marka mı? Hali hazırda insanların Tesla’ya fazlaca ilgi göstermesi üretim bandının kalabalıklaşmasına ve bazı hataların ortaya çıkmasına zemin hazırladı.

Son raporlara göre yoğun ilgi gören Tesla 3 modelinde bazı boya sıkıntıları mevcut. Bu konuya değinen Musk, sebebin üretim bandının sıkışmasından (yoğunluktan) kaynaklandığını belirtti.

Ayrıca Tesla’nın sahibi müşterileri, daha üretilmemiş bir Tesla’yı almamaları konusunda da uyardı. Başka bir değişle Musk, ön sipariş verip bizi sıkıştırmayın, biz ürettikçe satın alın demeye getirdi.

Türkiye nüfus sayısı belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir