E-Devlet’e Ücretsiz Risk Raporu özelliği geldi

Ücretsiz Risk Raporu

E-Devlet üzerinden Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu artık ücretsiz olarak alınabilecek. Ücretsiz Risk Raporu olarak da geçen bu özellik ile neleri sorgulayabileceğiniz haberimizde.

Türkiye’nin dijitalleşmede en büyük hamlesi olan E-Devlet, her geçen gün sistemine yeni servislerini eklemeye devam ediyor. E-Devlet’e şimdi de Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu bir diğer adıyla Ücretsiz Risk Raporu alınabilecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada; yüzde 95’in üzerinde tamamlanan “e-Devlet Versiyon 1.0’ın yıl sonuna kadar tamamlanması konusunda kararlı olduklarını belirtti. Fuat Oktay, bu yeni hizmet ile ilgili aşağıdaki açıklamaları yaparak, vatadandaşların bu hizmetten nasıl yararlanabileceğini anlattı.

Ücretsiz Risk Raporu ne işe yarıyor?

Fuat Oktay; “Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, e-Devlet üzerinden yarından itibaren ücretsiz olarak sunulmaya başlanacak. Daha önce ücret ödeyerek alınan bu hizmet, kişi başı ayda bir defa olmak üzere ücretsiz sunulacak. Vatandaşımız, bu hizmet ile evinde, internet üzerinden ücret ödemeden banka ve finansal kuruluşlardan kullandığı bireysel ve ticari nitelikli tüm kredi ve kredi kartı limitlerini, vadelerine göre borç bilgilerini ve ödenmemiş olan faiz, komisyon bilgilerini görebilecek.

Raporda, borç bilgileri banka ve finansal kuruluş bazında yer alacak. Vatandaş, tüm borçlarını ve varsa ödenmemiş olan faiz, komisyonlarını topladığında toplam borç tutarına ulaşabilecek. Ayrıca, son 10 yılda banka ve finansal kuruluşlar tarafından yasal takibe intikal ettirilmiş açık ve kapalı durumdaki borçlarını görebilecek.” ifadelerini kullandı.

E-Devlet kapısı üzerinden giriş yaparak bu özelliği çok yakında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Risk Raporu


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin