Ana Sayfa Donanım Dünyanın İlk 5 mm'lik 2.5 inç Diski Satışa Sunuluyor

Dünyanın İlk 5 mm’lik 2.5 inç Diski Satışa Sunuluyor

WD, bugün en ince aygıtlara ve alanın kısıtlı olduğu, bilgisayar ortamlarına entegre edilecek şekilde tasarlanan, dünyanın ilk ultra-slim2.5 inçlik, 5 mm sabit disklerini ve katı hal melez sürücülerini (SSHD) sevk etmeye başladığını duyurdu. Bu ince ürün yelpazesi 500 GB depolama kapasitesi ve yüksek performansa imkan veren katı hal melez sürücü teknolojisine sahip modelleriyle,  sistem tasarımcılarının kapasite, fiziksel büyüklük ve performans arasında daha kolay denge kurmasına yardım ediyor.

WD’nin Müşteri Bilgi İşlem Birimi Başkan Yardımcısı Matt Rutledge, “Şu sıralarda OEM’lere gönderilmekte olan yeni WD Blue™ 5 mm ultra slim sabit disklerimizin ve WD Black™ SSHD ürünlerimizin piyasaya sürülmesiyle beraber, WD olarak müşterilerimize performansın ve sistem duyarlılığının yanı sıra depolama kapasitesini ve hacimsel verimliliği de en üst düzeye çıkaran çeşitli çözümler sunmuş olacağız.” dedi. “Mühendislerimiz 5 mm ile temiz bir sayfa açarak mobil bilgisayarlar ve dahası için çok sayıda olasılık ve uygulama sunan ultra ince sabit disk üretti.”

WD aygıtların taşınabilirliğinde yeni bir düzeye geçmek üzere yeni WD Blue ve WD Black 5 mm sürücüleri tasarladı. Bu yeni sürücülerin amacı dahili depolama kapasitesini arttırırken, daha küçük aygıtlardaki yuvalara da takılabilmekti. Ayrıca, aygıt ne kadar ince ve portatifse, sabit diskin kullanıcı kaynaklı gerilimden etkilenme olasılığı da o kadar yüksektir.WDBlue_UltraSlim_Left

WD bu sorunla mücadele etmek için 5 mm biçim katsayısını sağlayan temel unsurları tasarladı:

Ultra slim Form Faktör – Kompakt konektörlü 5 mm yükseklik sayesinde sistem tasarımcıları şasi tasarımında daha özgür hareket edebiliyor. Bu ultra slim form faktör, standart 9.5 mm sürücüye kıyasla ağırlığı yüzde 36’ya kadar azaltabiliyor.

Sınıfının En İyisi Akustikler  ve Şok – WD’nin sınıfının en iyisi akustikleri sürücü aktifken ya da boştayken gürültüyü azaltan teknolojiler kullanıyor. WD Blue ve WD Black 5 mm sürücülerde sırasıyla 400 G ve 1000 G özellikli, benzersiz çalışma ve çalışma dışı şok spesifikasyonları sunmaktadır.

Kenar Kartı Teknolojisi – WD, sabit diskteki mekanik salınım boşluğunu arttırmak ve şok performansını sağlamak amacıyla, konektör ve devre kartı tasarımında, mobil telefonlardaki minyatürleştirme teknolojisini kullandı.

Kenar Kartı Konektörü – WD Blue 5 mm sabit disklerde ayrıca yeni bir küçük biçim katsayılı SFF-8784 kenar konektörü ilk kez kullanmaktadır. Bu yeni konektör SATA’nın arabirim konektörü SFF-8784 aracılığıyla sunucunun I/O barasından güç alır ve onunla arabirim oluşturur.

StableTrac™ – Motor şaftı sistemden kaynaklanan titreşimi azaltarak ve dağıtım tepsilerini dengeleyerek okuma ve yazma işlemleri sırasında izden sapmadan tutarlı, yüksek performans sağlamak için her iki uçtan sabitlenmiştir.

İki Aşamalı Aktivatör –Son teknoloji kurumsal iki aşamalı aktivatörlerde, veri izleri üzerinde konumsal hassaslığı artıran iki activator vardır. Birincil aktivatör geleneksel elektromanyetik aktivatör ilkelerini kullanarak kaba yer değişikliği temin eder. İkincil aktivatörde ise piezoelektrik hareket kullanılarak kafanın konumlanmasında daha yüksek bir hassaslık derecesiyle ince ayar yapılır.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Seçili endüstriyel distribütör ve OEM müşterilerinde satışa sunulacak olan 500 GB kapasiteli, WD Blue 2.5-inç 5 mm sabit diskler (model: WD5000MPCK) için Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı 99.00 USD+KDV’dir. WD Blue 2.5-inç 5 mm sabit diskler 2-yıl sınırlı garanti kapsamındadır. WD Black SSHD versiyonları bugün hem WD tescilli melez teknolojiyle hem de endüstri standardı SATA I/O teknolojisiyle OEM’lere ve toplayıcılara sevk edilmektedir.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting