Ana Sayfa Haber 1’inci Yılını Geride Bırakan Office 365 Kullanıcıların Tercihi Oldu

1’inci Yılını Geride Bırakan Office 365 Kullanıcıların Tercihi Oldu

Microsoft’un 27 Haziran 2012’de Türkiye’de Türkçe olarak lansmanını yaptığı ve bulut bilişimin sunduğu tüm avantajları bir araya getiren çözümü Office 365, 1’inci yılını geride bıraktı. Office 365, sunduğu benzersiz özelliklerle Türkiye’de Sinpaş, Honda, Çelikel Alimünyum, Koska, Ataşehir Belediyesi gibi pek çok kurumun ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi gibi eğitim kurumlarının tercihi oldu.

Microsoft’un geçtiğimiz yıl 27 Haziran’da piyasaya sürdüğü Office paketini de içeren bulut tabanlı iletişim ve birlikte çalışma hizmeti Office 365, 1’inci yılını başarı hikayeleriyle kutluyor.

Geçtiğimiz bir yıl içerisinde Office 365, teknolojide sunduğu fırsat eşitliğiyle binlerce küçük ve orta ölçekli işletmenin, kurumsal şirketlerin ve eğitim kurumlarının rekabet avantajlarını sürdürmelerine yardımcı oldu. Microsoft ekosisteminde yer alan binlerce müşteri, 750 binden fazla kullanıcısına Office 365 hizmetini deneyimleme imkanı sundu ve kullanıcılardan gelen geri bildirimleri Microsoft ile paylaştı.

Office 365 güvenli e-posta, belge paylaşımı, web sitesi, sesli ve görüntülü toplantılar ve kullanıcıların alışık olduğu Microsoft Office deneyimini konumdan ve cihazdan bağımsız olarak bulut hizmetleriyle birleştiriyor. Kurumlar ve profesyoneller Office 365’in sunduğu kapsamlı hizmetlerden faydalanırken, öğrenciler ve eğitimciler Office 365 ile bulut tabanlı iletişim ve birlikte çalışma araçlarından ücretsiz olarak yararlanıyorlar.Office365logo

KOBİ’ler ve Kurumlar İçin En Uygun Çözüm

Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Çiğdem Kayalı Office 365’in kullanıcılara sunduğu avantajlarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Office 365’in ilk yılına baktığımızda, bu yenilikçi ürünün dünyada olduğu gibi Türkiye’deki müşterilerimize sağladığı önemli avantajlardan gelen memnuniyeti görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bilgi çağı kavramı daha da genişleyerek, artık bilgiyi kullanarak rekabet avantajının sağlandığı birlikte çalışma çağına dönüşüyor. Office 365, her ölçekteki kuruma, ihtiyaçları doğrultusunda birlikte çalışma olanağı sağlayarak bu dönüşümü hızlandıracak. Office 365’in hem KOBİ’ler hem de tüm kurumlar için oldukça verimli ve kârlı bir seçim olduğuna inanıyoruz.”

Müşterilerin Gözünden Office 365’in 1’inci Yılı

İlk yılında Office 365’i deneyimleyen kurumların temsilcileri de ürüne dair görüşlerini şu sözlerle ifade ettiler:

“Bir şirketin en büyük hedeflerinden biri kârlılığını artırmaktır. Kârlılığı artırmanın da iki yolu vardır, satışları artırmak veya maliyetleri düşürmek. Bulut mimarisi üzerine kurduğumuz Office 365 sistemi satışlara destek oluyor. Satış temsilcilerimiz bu sistemle hangi konumda olursa olsun iş süreçlerini yürütebiliyorlar. Bu sayede maliyetlerimizi ciddi oranda düşürmeyi başardık. Bu tür bulut projeleri üst yönetimin zaten talep ettiği, yapılmaması için herhangi bir nedenin olmadığı projeler. Bulut mimarisiyle toplam sahip olma maliyetini yüzde 75 oranında azaltmış olmamız da başarımızın en büyük göstergelerinden.”
Hakan Cem Topal
Sinpaş GYO Bilgi Teknolojileri Müdürü

 

“Microsoft Office 365’e geçerek bayilerimizin her yerde ve her cihaz üzerinden verimli çalışmalarını ve sürekli iletişimde olmalarını sağladık. Bir ay içinde Türkiye’nin dört bir yanındaki 40 bayimizde Office 365’i aktif olarak kullanmaya başladık. Office 365 ile ihtiyacımıza en uygun paketi seçerek maliyetlerimizi %50 azalttık.” 
Nurettin Atilla
Honda Türkiye Planlama Müdürü

 

“Microsoft Office 365’e geçiş bir gün gibi kısa bir sürede gerçekleşti ve herhangi bir kesinti yaşamadık. Üstelik toplam maliyetlerimiz %70 oranında azaldı. En son teknolojiye en ekonomik şekilde sahip olmak bize önemli bir rekabet avantajı sağladı. Ayrıca Office 365’in sunduğu aylık ödeme planı ile maliyetlerimizi aylara böldük.”
Emin Dindar
Koska Yönetim Kurulu Üyesi

 

“Ataşehir Belediyesi olarak 21 farklı lokasyondan halkımıza hizmet veriyoruz. Bu lokasyonlardan Office 365 ile sağladığımız kesintisiz iletişim sayesinde halkımıza da kesintisiz hizmet verebiliyoruz. Çalışanlarımızın her zaman kullandıkları ve aşina oldukları Microsoft sistemlerine bulut üzerinde geçtiğimizde hiçbir uyum sorunu yaşamadık. En ekonomik şekilde son teknolojileri kullanmaktan memnunuz.”

Taner Arıcı,

Ataşehir Belediyesi, Bilgi İşlem Müdürü

 

“E-posta sunucusu, yedekleme ve arşivleme sistemleri için gerekli donanım, yazılım ve bakım maliyetlerini Office 365’in beş yıllık maliyeti ile karşılaştırdığımızda, Office 365’in çok daha avantajlı olduğunu gördük. Üstelik Office 365 ile kullandığımız çözümler sürekli güncel kalıyor. İletişim maliyetlerimizi 2/3 oranında azalttık.”
Rıza Şahan
Çelikel Alüminyum Bilgi İşlem Yöneticisi

 

“En son teknolojiyi kullanan firmalar, ne kadar yatırım yaparsa yapsınlar, yerleşik altyapıyı bulut mimarisiyle aynı düzeye çıkarmak mümkün değil. Sunucularınızı güncellemek, bakımını sağlamak ve yönetmekle tekrar tekrar uğraşmak yerine bulut teknolojisinden yararlanmak çok daha yüksek bir sürdürülebilirlik sağlıyor. Office 365 üyeliğimiz devam ettiği sürece her yeni çıkan servisi ve sürümü çaba harcamadan kullanabileceğiz.”
Can İlkhan
Bircom Ürün Geliştirme ve Müşteri Deneyimi Direktörü

 

“Office 365’i 6 aydır kullanıyoruz. Bu sürede iletişimimizi kesintiye uğratan bir sorunla karşılaşsaydık, başka çözümlerin maliyetini göze alacaktık. Çünkü eski sistemimiz özellikle e-posta kotaları nedeniyle çok sıkıntıya yol açıyordu ve işimizi aksatıyordu. Office 365’i kullandığımız sürede hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadık. Microsoft’un müşteri yaklaşımından da çok memnunuz.”  
Ahmet Maraşlı
Balerin.com Genel Müdürü

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting