Ana SayfaGenelDünyanın en hızlı mobil interneti bakın hangi operatörde

Dünyanın en hızlı mobil interneti bakın hangi operatörde

Dünyanın en hızlı mobil interneti araştırmasında, üzücü bir tablo bizleri karşıladı. Hadi gelin bu alanda kim birinci oldu birlikte bakalım.

Ookla isimli bir araştırma platformu, “dünyanın en hızlı mobil interneti” isimli bir çalışma yaptı. Bu listede en hızlı ilk 10 açıklandı ve tam bu sırada gözler Türkiye’den bir şirketin olup olmadığına baktı. Yapılan çalışmada; internet hızından kalitesine kadar birçok faktör değerlendirildi. Bu sayede kapsamlı bir araştırma ortaya koyulmuş oldu.

Etisalat; 115,89 Mbps ortalama indirme hızı ile birinci sırada yer aldı. Listede 10 şirket yer aldığı için “Turkcell, Vodafone veya Turk Telekom” gibi firmalardan birisinin de yer alıp almadığını da inceledik. Ne yazık ki sonuç beklendiği gibi olmadı. Türkiye’den hiçbir operatör bu listeye giremedi.

Dünyanın en hızlı operatörleri listesi oldukça ilginç

Ookla Speedtest verileri değerlendirildiğinde, 2019 ve 2020 yılına ait hız verileri de görülebiliyor. Buna göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kurulan Etisalat neredeyse her yıl birinci oldu. Bu ülke, maddi açıdan üst seviyede ancak konunun bununla pek alakası olmayabilir.

- Reklam -

Dünyanın en hızlı mobil interneti

Hırvatistan merkezli bir telekomünikasyon şirketi olan “Hrvatski Telekom” isimli bir şirket en hızlı mobil internet sunan ilk 10 firmadan birisi oldu. Hırvatistan maddi açıdan çok iyi değil. Ancak buna rağmen 67,97 puan alarak ilk 10 içerisine yerleşti. Sıralamada ikinci en hızlı operatör Güney Koreli SK Telecom oldu ve onlar da 89 puan almayı başardı.

Katarlı “Ooredoo” isimli bir şirket ise üçüncü sırada yer aldı ve uzun bir süredir bu özelliğini koruyor. Sizce Türkiye’den bir operatör şirketi neden bu listede yer alamadı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

- Reklam -

5 YORUMLAR

  1. türkiye değil bu listenin sonunda aday aday adayı bile olamaz internet konusunda. istanbula 3 saat mesafede bulgaristanın bi köyünde telefondan 50 upload 50 download alınıyor. köyde hemde köyde bırak büyükşehiri. fiber altyapısı da olan bu köyde 100 upload 100 download var ve burası hala köy dikkat edin. 1 yada 2 yıl içinde yeni alt yapı ile 1000 upload 1000 download gelecek ve burası hala köy. bırakın bizim köyleri interneti telefon dahi çekmezken bizim gsm operatörleri şöyle hızlıyız böyle çekiyoruz demekten vazgeçsinler artık. kaldı ki 20 sn süren depremde bile şebekeleri çöken bu firmalar hızın h sine dahi ulaşamayacaklar böyle giderse. alt yapı devi süperonline bile bulgaristanın bi köyündeki bağlantı hızına ulaşamıyorsa ülke deviyiz diye ortalıkta dolaşması artık…

    • Hocam Bursa’da bizim köyde de fiber var ve ben Türk Telekom Mobil kullanıcısıyım ortalama 70 Mbit en kötü 40 mbit çıkıyor speedtestlerim. Önemli olan şehir merkezlerindeki kapasite. Yoksa hakikaten bizim köy ile kıyaslarsak ilk 10 a gireriz 🙂

  2. bizim ülkemideki firmalar daha iyi hizmet amacı ile değil daha fazla para kazanma amacı ile kuruluyor. abone yapana kadar cennet vadediyorlar abone yaptıktan sonra cehennemi yaşatıyorlar. eskiden isteyen her eve br telefon kablosu çekiryolardı şimdi oda kalktı. evimin 50 metre yakınından okula fiber hat çekildi.benim evde olan alt yapıyıda yok ettiler başka bir firma port açtı. hat bagladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting