Ana SayfaGenelABD GSM operatörleri videoları yavaşlatıyor

ABD GSM operatörleri videoları yavaşlatıyor

ABD GSM operatörleri, uzun zamandır mobil kullanıcıların tükettiği video içerikler konusunda şikayetçiydi.

Şimdi Massachusetts, Amherst ve Northeastern Üniversiteleri’ndeki yapılan araştırma ABD’li GMS şirketlerinin video takıntısının boyutlarını ortaya koydu.

ABD GSM operatörleri videoya kısıt koydu

Dört büyükler olarak bilinen Verizon, AT&T, T-Mobile ve Sprint’in ağlarında teknik analiz yapan üniversiteler, video içeriklerinin “aşırı” şekilde baskı altına alındığını tespit etti.

Dört büyük operatör, video içeriklerin alt yapılarını çok hızlı tükettiğini ve zarar verdiğini, iletişimi de olumsuz etkilediğini savunuyordu. Ancak ünivesitedeki araştırmacılar, dört büyük operatörün ağında çok daha ağır video içeriğini kaldıracak potansiyel olduğunu keşfettiler.

Ancak operatörlerin, video konusundaki hızlı gelişmenin önünü alarak, ilerleyen yıllarda alt yapının yetersiz kalmasını engellemek istedikleri tahmin ediliyor. Böylece yeni yatırımlar yapmak zorunda kalmadan uzun yıllar aynı alt yapıyla kazanç elde etmeye devam edecekler.

Huawei Mate X işlemci değişikliğine gidiyor!

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting