Ana SayfaDonanımYeni internet hızı müjdesi verildi işte detaylar

Yeni internet hızı müjdesi verildi işte detaylar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı tarafından yapılan açıklamalarda yeni internet hızı müjdesi verildi. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Son zamanlarda iyice önem kazanmaya başlayan yeni internet hızı, müjdesi ile beraber geldi. Türksat uydularının uzaya fırlatılmasının hemen ardından Ulaştırma Bakanlığı önemli bir açıklama yaptı. Buna göre eski düşük hızlı internet kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

İnternet hızı Türkiye’deki birçok kişinin en fazla şikayet ettiği konular arasında yer alıyor. Özellikle mobil internet bazen felç olma noktasına gelebiliyor. Ulaştırma Bakanlığı, hem ev hem de mobil internette önemli bir hızla geleceklerini ifade etti.

İnternet hızı önemli değişiklikler yaşayacak

Bakan tarafından yapılan açıklamalara göre, iletişim sorunları ile alakalı çözümlerin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi gerekiyor. Aksi halde dünya ile yarışmakta gecikebiliriz. Ona göre Türkiye dünya genelinde oldukça iyi bir iletişim altyapısına sahip. Ancak internetin biraz daha hızlandırılması rekabet gücümüzü artıracaktır.

- Reklam -

yeni internet hızı müjdesi

Bakan tarafından yapılan açıklamaların bir diğer önemli vurgusu ise depremler ile ilgiliydi. Bildiğiniz üzere en ufak bir sallantıda bile GSM operatörleri adeta sınıfta kalıyor. Özellikle İzmir depreminde iletişim altyapısı hiç iyi bir sınav veremedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, internet hızının 56 Gbps’e çıkacağını belirtti. Bu sayede en kötü depremlerde bile iletişim sağlamanın mümkün olacağı belirtildi. Eğer böyle bir hızla ulaşılabilirse Türkiye açısından önemli bir başarı elde edilmiş olur. Peki sizin internet hızı ile alakalı yaşadığınız problemler var mı? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

- Reklam -

3 YORUMLAR

  1. starlink uzaydan internet projesinde 40 bin uydu ile 1 gbps internete hızına ulaşılacağı açıklanırken bakan bey tek turksat uydusu ile 56 gbps nasıl sağlayacak onuda açıklasa öğrensek , geçenlerde de turksat uydusu ile uzay vatanda güçleneceğiz diye bir açıklama yaptı kimse ne dediğini anlayamadı , yanında bir teknik ve teknoloji ekibi olursa anlamsız konuşmalardan kendini kurtarıp madara olmaktan kurtarır belki

    • dostum bu hükümeti tanıyamadınmı hala söyledikleri sadece lafta uygulumada hiç bir şey değişmeyecek biz normal insanların hayatında iyileşen hiç bir şey olmayacak, eğer ki bir gelişme olacaksa bundan yine kendileri ve zengin yandaşları faydalanacaktır. yıllardır barajlar köprüler vs bir sürü şey yapıyorlar vergilerin düştüğünü yada elektriğin ucuzladığını gördünmü hiç yada iş imkanlarının arttığını türk lirası değer kaybeder benzin zamlanır ama o zamlar hiç geri alınmaz.

  2. Dünyada ve avrupanın fakir ülkelerinde bile 100 mbps en düşük hız olsrsk veriliyor,biz de ise 100 mbps lütuf olarak sunuluyor,taiwsn ve güney kore de hızlar 1 gigabayt hızı gördü,lütfen en düşük hız 100 mbps olsun sayın karaismailoğlu bakanım,bu konuda lütfen operstörlere baskı yapın,başarılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting