Ana SayfaAppleDünyanın En Değerli Şirketi Artık Apple Değil!

Dünyanın En Değerli Şirketi Artık Apple Değil!

Uzunca süredir dünyanın en değerli şirketi olma unvanını elinde bulunduran Apple 2012 yılının son çeyrek rakamlarının açıklanmasının ardından tahtındaki yerini kaybetti.

Tahtını Exxon Mobil’e kaptıran Apple yöneticileri şokta. Geçtiğimiz yılı dünyanın en değerli şirketi olarak kapatmak isteyen firma bunu beceremeyince beklentileri hayal kırıklığına uğrattı. Firmanın değerini belirleyen etkenlerden bir tanesi borsada işlem gören hisse senetleri. Bu hissiler 2012 yılının son çeyreğinde biraz düşüş gösterse de toparlanmasını bilmişti. Fakat bu düşüş ve yükselişler firmanın toplam değerini etkiledi ve firmanın değeri 416 milyon doların altına düştü.  Apple hisseleriPetrol sektöründe faaliyet gösteren Exxon Mobil yöneticileri ise tahtı yeniden oturmanın sevincini yaşıyor. Apple öncesinde uzun süre dünyanın en değerli şirketi olma ünvanlına sahip olan firma Apple karşısında geçtiğimiz yıllarda ikinci sıraya düşmüştü. Bu değer kaybı yatırımcıların yaşadığı memnuniyetsizlikten kaynaklandığı söyleniyor. Bakalım Apple yeniden tahta oturmak için neler yapacak. He beraber bekleyip göreceğiz.

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting