Ana Sayfa Apple Dünyanın en değerli markası belli oldu: İşte merak edilen detaylar

Dünyanın en değerli markası belli oldu: İşte merak edilen detaylar

Her yıl değişen dünyanın en değerli markası araştırmaları bu yıl farklı bir adrese gitti. Genel olarak Amazon şirketi bu ünvanı alıyordu. Fakat bu yıl işler değişti.

Dünyanın en değerli markası araştırmaları her yıl belirli şirketlere gidiyor. Açıkçası bu yıl değişen pek bir şey olmadı. Ancak zirve savaşında büyük bir değişiklik ortaya çıktı. Yapılan kapsamlı araştırmalar sonucunda Amazon firmasının 254 milyar dolarlık gelirinin geride kaldığı görüldü.

Amazon, Google, Microsoft ve Samsung gibi şirketler dünyanın en değerli markaları olarak biliniyor. Bu markaların kendi arasında bile ciddi bir çekişme var.

Amazon ve Apple savaşında kazanan kim oldu

Apple şirketi yenilikçi bir firma olarak biliniyor. Özellikle de hizmetler konusunda bu yıl ilginç çalışmalara imza atıldı. Durum böyle olunca Apple daha da fazla değer kazanmayı başardı.

dünyanın en değerli markası
Firma Amazon şirketini geçerek dünyanın en prestijli şirketi konumuna yükseldi. Amazon şu anda 254 milyar dolarlık bir değere sahip. Apple ise değerini neredeyse yüzde 100 artırdı. Böylece 263 milyar dolar ile zirveye oturdu. Brand Finance tarafından yapılan bu sıralama genellikle büyük bir prestije sahip.

Platform tarafından yapılan değerlendirmede ayrıca Tesla şirketinin yüzdesel olarak en fazla değerlenen marka olduğu görüldü. Şirket yüzde 158 değer kazanmayı başardı. Onun hemen ardından Alibaba en fazla artış yaşayan firma oldu.

Rakamlara bakıldığında Apple, Tesla ve Alibaba gibi şirketlerin çok büyük bir gelecek inşa ettiği görülüyor. Önümüzdeki en az 20 yıl boyunca bu firmaları sürekli konuşuyor olacağız. Peki sizce hangi marka bu sıralamada yer almalıydı. Sizin favori markanız hangisi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting