Ana SayfaGundemDünyada Kaç Kişi WhatsApp Kullanıyor?

Dünyada Kaç Kişi WhatsApp Kullanıyor?

SMS katili olarak da bilinen WhatsApp Messenger, özellikle gençlerin en çok tercih ettiği uygulamalar arasında yer alıyor.

Kolayca akıllı telefonlar arasında mesajlaşma, fotoğraf ve ses paylaşımı imkanları da sunan WhatsApp’in CEO’su ilk kez uygulamanın kullanım rakamlarını açıkladı. Jan Koum tarafından yazılan blog yazısında WhatsApp’in aylık 400 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı açıklandı. CEO ayrıca günde son 3 ayda 100 milyon yeni aktif kullanıcıya daha sahip olduklarını vurguladı. Jan Koum yazısına başlık olarak “400 milyon hikaye” ismi kullanılmış. Koum, WhatsApp Messenger sayesinde, Afrika, Hindistan gibi gelir seviyesinin düşük olduğu ülkelerde iletişim özgürlüğünün arttığını savunuyor. whatsappa

Jan Koum, kurucu ortağı Brian Acton için Yahoo’dan aldıkları tecrübelerin WhatsApp’ın oluşmasında faydalı olduğunu söylüyor. Koum, 400 milyon aktif kullanıcının öneminin altını çizerken, rakiplerine de laf attı. WhatsApp’in rakiplerinin kullanıcı bilgisi sattığını ama kendilerinin özel hayata değer verdiğini söyleyen Koum, reklamlarla abonelerini rahatsız etmeyeceklerini de belirti. WhatsApp’in, sadece 50 çalışanı bulunuyor. Wikipedia gibi çalışan ekip dünya çapında gönüllüler sayesinde programın ücretsiz olarak farklı dillere çevrilmesini sağlıyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting