Ana SayfaHaberDünya'da PlayStation 4 Bulunamıyor

Dünya’da PlayStation 4 Bulunamıyor

Yeni nesil konsolu PlayStation 4, geçtiğimiz Cuma günü ülkemizde satışa çıkmıştı. Çıkmıştı çünkü şu an herhangi bir mağazadan ürünü satın almak mümkün değil. Satışa çıktığı anda gece satışı yapan yerlerde gece, diğer mağazalarda ise ertesi sabah stoklar bitti.

Sony Türkiye, PlayStation 4’ün ülkemizde çıkış tarihi açıkladığında stoklarla ilgili spekülasyonlar olmuş ve üründen çok stok en çok tartışılan konu olmuştu. 1000 adet geldiği söylentisi ortaya atılmış ancak PlayStation Ürün Müdürü Mustafa Yiğit, bu sayıdan daha fazla geldiğini, yalnızca Teknosa’ya 1000 adet verildiğini, daha diğer marketlere de bir o kadar ürün verildiğini açıklamıştı.Sonuçta stoklar tükendi. Yeni PlayStation 4’ler ise Ocak ayının ortası civarında ülkemizde olacak.

ps4

Yılın son kısmında stok problemi yaşanabileceğini ancak yeni yılın ilk aylarında yeniden talepleri karşılayabileceklerini açıklayan Sony, Kasım 2013- Mart 2014 ayları arasında toplam 5 milyon PS4 sistemi satmayı bekliyor. PS4 şu ana kadar 2.1 milyon adet satmış durumda ve Sony’nin yıl sonuna kadar kalan 11 günlük süreçteki beklentisi 3 milyon.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting