Dünden bugüne Galaxy S modelleri (Galaxy S – Galaxy S10)


Samsung’un yeni S serisi modellerini tanıtmasına artık sayılı günler kaldı. Peki ilk Galaxy S modeli ne zaman satışa sunulmuştu ve özellikleri nelerdi? İşte Galaxy S10 modelleri öncesinde seriye genel bir bakış.

Bilindiği üzere Samsung her yıl 2 farklı amiral gemisi modelini satışa sunuyor. Genel olarak yılın ilk çeyreğinde S serisinin yeni modelleri raflardaki yerini alırken, son çeyreğe doğru ise Note serisinin yeni yüzü kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Genel olarak bakıldığında, S serisi Note serisine nazaran çok daha köklü bir geçmişe sahip. Zira ilk S modeli 2010 yılında satışa sunulmuştu. 2019 Şubat’ında duyurulacak olan Galaxy S10 modelinde 10GB RAM olacağı konuşulurken, yaklaşık olarak 9 sene önce çıkan ilk S modelinde yalnızca 512 MB RAM vardı. Yani 9 senelik süre içerisinde S serisinde önemli bir yol kat edildi.

iPhone 11 özellikleri belli olmaya başladı

Bugün ki yazımızda geçmişten günümüze S serisi modellerin özelliklerini sizler için bir araya getirdi. Kısacası Galaxy S10 öncesinde nostalji tadında bir liste ile karşınızdayız. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri dünyan bugüne Galaxy S modelleri listemizle başbaşa bırakalım.

Dünden bugüne Galaxy S modelleri

Galaxy S

Yonga Seti: Tek çekirdek (1000 MHz)
RAM: 512 MB
Dahili Hafıza: 16GB
Batarya: 1500 mAh
Kamera: 5MP / 0.3MP
Çıkış Tarihi: 2010 Haziran


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin