Dota 2 The International 2015 şampiyonu belli oldu

The International 2015

3-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen Dota 2 şampiyonası The International 2015‘in şampiyonu belli oldu. Evil Geniuses takımı finalde CDEC takımını 3-1 yenerek büyük ödülün de sahibi oldu.

Zevkli ve çekişmeli maçlara sahip olan The International 2015  final maçının ardından sona ermiş oldu.Süprizlerin yaşandığı turnuvanın yıldızı ise şampiyon takımında yer alan ve Middle Lane’de mücadele eden 15 yaşındaki Syed Sumail Hassan “Sumail” oldu.Final serisinde de gayet baskın oynayan Sumail ayrıca turnuvanın en genç oyuncusuydu.Final serisinde iki takımda temkinli oynadı ve skor olarak kısır ve uzun maçlara sahne oldu.Öyleki serinin son maçında da International’ında en geç First Blood’una sahne oldu.Bir alt elemede yine karşı karşıya gelen iki ekibin serisini ise CDEC 2-0’lık skorla almıştı.Böylece EG final maçını kazanarak şampiyon olmakla da kalmayıp rövanşı da almış oldu.

SumaiL-Dota-2-International 2015

 

Şampiyon olan Evil Geniuses ekibinin kazandığı para ise tam 6.630 milyon dolar oldu. Dota 2 International turnuvasında şampiyon olan ilk takım oldu.Her ne kadar şampiyon olamasalar da Asya takımları turnuvada öne çıkan takımlar oldu. En fazla ödülün dağıltılmış olduğu eSpor mücadelesi de olan şampiyona da ikinci olan CDEC takımı ise 2.854 milyon dolar ödülün sahibi oldu.Henüz genç yaşta milyoner oyuncuların büyük çapta hayran kitlesi bulunuyor. Seattle’daki KeyArena Center’da düzenlen The International 2015 turnuvasında seyircilerin büyük ilgisi dikkat çekti. Bir sonraki turnuvanın 2016 Ağustos tarihinde düzenlenmesi planlanıyor.