Ana sayfa Genel Disney Netflix reklamlarını yasaklıyor!

Disney Netflix reklamlarını yasaklıyor!

Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak olan Disney+ ile Netflix’e rakip olması beklenen Disney, kendi kanallarında Netflix reklamlarının yayınlanmasını yasakladı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Dijital yayın sektörünün açık ara lideri konumunda yer alan Netflix’e dişli bir rakip geliyor. Hatırlanacağı üzere Disney uzun bir süre önce Disney+ ismini verdiği yeni dijital yayın servisini tanıtmıştı.

Marvel sinematik evreniyle doğrudan ilişkili Marvel dizileri ve çeşitli Star Wars içerikleriyle dikkatleri üzerine toplamayı başaran Disney+, şimdiden Netflix’in en büyük rakibi olarak görünüyor.

Bu alanda büyük yatırımlar gerçekleştiren Disney ekibi de kendilerine rakip olarak sadece Netflix’i görüyorlar. Çünkü yönetim kurulu aldığı kararla Disney ismine bağlı TV kanallarında Netflix reklamlarının yayınlanmasını yasakladı. Şirket bünyesinde bulunan kanallarda diğer dijital yayın organlarının reklamları yayınlanmaya devam edecek. Yani yasak yalnızca Netflix’i kapsıyor.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Disney+, 12 Kasım’da ABD ve Kanada’da kullanıma sunulacak. Disney, yeni dijital yayın servisini Netflix’ten çok daha ucuz bir fiyattan, aylık yalnızca 6.99 dolardan kullanıcıların beğenisine sunacak.

YouTube arama geçmişini otomatik olarak silecek

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler