Ana Sayfa Donanım Diş hekimleri hangi teknolojileri kullanıyor? Başarı oranı yüksek!

Diş hekimleri hangi teknolojileri kullanıyor? Başarı oranı yüksek!

Diş hekimleri tarafından kullanılan teknolojiler, son dönemlerin en çok konuşulan konuları arasında yer alıyor. Hadi gelin onların kullandığı teknolojilere biraz daha yakından bakalım.

İzmirli Diş Hekimleri arasında yer alan Sinan Emre Şekerci, Türkiye’de kullanılan diş tedavi teknolojileri hakkında bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalara bakıldığında özellikle kullanılan bazı yeni teknolojiler son dönemlerde büyük avantaj sunuyor. İlk olarak dijital müdahale olanağından bahsetmek gerekiyor. Normalde dişçiler tanı, tedavi ve üretim aşamalarını ayrı ayrı yapmak zorundaydı. Bunların hepsinin tek bir platformda kullanılması işleri kolaylaştırdı. Böylece hastalar hepsi için ayrı bir yere gitmek zorunda kalmıyor.

Diş tedavi teknolojileri başarıyı artırıyor

Diş tedavi teknolojileri konusunda bilmeniz gereken ilk detayın dijital bütünleştirme olduğundan bahsettik. Şimdi ise bir diğer önemli konu hakkında konuşmak gerekiyor. Estetik uygulamalarda ağız içi tarayıcı cihazlarla ölçü alımı burada karşımıza çıkan diğer bir detay.

Diş hekimleri

Özellikle de son dönemlerde estetik amaçla dişçilere giden kişi sayısında çok büyük bir ilerleme kaydedildi. Normal şartlarda; birçok kişi sadece acil diş problemleri için dişçilere uğrarken şimdilerde bu durum çok değişti. İnsanlar dişlerinin ve ağızlarının oldukça güzel görünmesini istiyor. Bu nedenle ağız içinin ve genel ağız yapısının güzel görünmesi son derece önemli. Dişçiler bunu sağlamak için 3 boyutlu görsel çıkarmaya çalışıyor. Böylece dişlerin ve ağzın ne tür sorunlara sahip olduğu daha net görülüyor.

Yapılan ölçümün 3 boyutlu tasarım programlarında tasarlanması ve ortaya çıkan tasarımın tedavi öncesi üç boyutlu bir çıktı ile hastaya gösterilmesi, daha şeffaf bir tedavi süreci sağlıyor. Yine diş üretim aşamasında da 3 boyutlu yöntemler tercih ediliyor. Sizce bu tür yeni diş teknolojileri tatmin edici mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting