Ana SayfaGenelDiablo Immortal 24 milyon dolar kazandığını duyurdu

Diablo Immortal 24 milyon dolar kazandığını duyurdu

Appmagic’e göre, piyasaya sürülmesinden iki hafta sonra, Blizzard’ın Diablo Immortal oyunu stüdyo için yaklaşık 24 milyon dolar kazandırdı. İşte detaylar.

Analiz firması GameDev Reports ile paylaştığı bir tahminde, oynaması ücretsiz oyunun aynı zaman diliminde neredeyse 8,5 milyon kez indirildiğini ve indirmelerin yüzde 26’sının ABD kaynaklı olduğunu söyledi. Blizzard’ın Diablo Immortal oyunundan elde ettiği gelirin büyük kısmı da Amerika’dan geldi. Bugüne kadar, ABD’li oyuncular oyunun tüm kazançlarının yaklaşık yüzde 43’üne katkıda bulundu. Immortal’ın erken dönem finansal başarısı oldukça önemli diyebiliriz. Zira Blizzard’ın şu anda çıkardığı diğer tek mobil oyun olan Hearthstone, Mayıs ayında yaklaşık 5 milyon dolar kazandı.

Diablo Immortal 24 milyon dolar kazandığını duyurdu

Birçok hayran için, Immortal’ın Blizzard için çok başarılı olması bekleniyordu. Oyunun başarısı stüdyonun gelecekteki oyunlarından nasıl para kazanacağını gösteren yollardan biriydi deneblir. Diablo Immortal franchise genel müdürü Rod Fergusson kısa süre önce Diablo IV’ün Immortal’dan farklı bir para kazanma sistemine sahip olacağını söyledi. Oyunun Microsoft’un son Summer Game Fest sunumunda gösterilmesinden sonra, genel müdür “Açık olmak gerekirse, D4, PC/PS/Xbox izleyicileri için tasarlanmış tam fiyatlı bir oyundur” diye tweet attı. Ayrı olarak, Blizzard bu hafta Overwatch 2’nin kutularını piyasadan kaldıracağını da duyurdu. Oyun dünya genelinde bir çok hayrana sahip oldukça sevilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple başarı elde etmesi de oldukça önemli.

TSMC’nin 3nm yongaları 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting