Ana Sayfa Genel Dell'den 25 Milyar Dolarlık Hamle!

Dell’den 25 Milyar Dolarlık Hamle!

Dell, ortaklarıyla uzun süredir yürüttüğü görüşmeleri sonuçlandırarak, önemli bir ekonomik hamleye imza attı. Dell’in 25 milyar dolarlık hamlesinin detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Dünyaca ünlü bilgisayar şirketi Dell’in hissedarları, hisse geri alma anlaşmasını onayladı. Buna göre, 25 milyar dolar değerindeki hisse CEO Michael Dell ve Silver Lake Partners Investment tarafından geri alınacak. Hissedarlar sıkı bir pazarlıkla, 13.75 dolarlık birim/değerlik hisse fiyatlarını 13.88 dolara çekmeyi başardı.

Alışveriş resmen onaylansa  ve çoğunluk hissenin geri toplanacağı duyurulsa da, hisselerin yüzdesi belirtilmedi. Michael Dell, hamlelerin “Dell için büyük zafere giden yolda büyük bir adım olduğunu ifade” etti. Ünlü CEO ve Silver Lake’ın ilk teklifi 24.4 milyar seviyesindeydi. Yani yatırımcılar, ekstra 600 milyon doları ceplerine atmayı başardı.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting