Dacia Spring Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Dacia Spring Electric

Merakla beklenen Dacia’nın tam elektrikli otomobili Spring bu yıl sonunda Türkiye’ye gelecek. Peki Spring’in Türkiye fiyatı kaç TL olacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Dacia Spring Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Bildiğiniz gibi elektrikli otomobil devri çoktan başladı. Artık şirketler de yatırımlarını bu doğrultuda yapıyorlar. Ortaya konan veriler, 2030 ve sonrasında elektrikli otomobillerin oldukça yaygın hale geleceğini bizlere söylüyor. Dacia Spring de bu dönüşümün ilk meyvelerinden birisi.

1528183586 1499762654 00119964

Firmanın uygun fiyatlı elektrikli aracı, bu sene içerisinde Türkiye yollarına çıkmış olacak. Fiyatı hakkında net bir tahmin yapamasak bile ülkemizde satılan diğer elektrikli otomobillere kıyasla daha uygun olacağı bir gerçek.

1624345982 2021 New Dacia DUSTER 5 scaled

Dacia Spring Türkiye yolunda: Kapış kapış gidecek

Dacia Spring 2021 yılının Mart ayından itibaren satılmaya başlandı ve şu ana kadar yüz binden fazla sattı. Üstelik daha teslimatı yapılmamış olan 20.000 aracın daha olduğu söyleniyor. Bu durumda otomobile olan asıl talebin hayli fazla olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz. Ayrıca Dacia Spring satın alanların yüzde 80’i ilk defa bu markadan otomobil satın aldığını söylüyor. Söz konusu bilgi de aracın başarısını gözler önüne seren bir başka detay.

Dacia Spring Electric

Tam dolu pil ile 225 km menzil mesafesi sunan Dacia Spring, 125 km/s hıza kadar çıkabiliyor. Bu da modeli daha çok şehir içinde kullanılacak bir araç haline getiriyor. Yani uzun yolda gazlamayı sevenler için Spring doğru otomobil olmayabilir. Fakat yakın zamanda ülkemize gelmesi beklenen aracın kapış kapış gideceği de bir gerçek. Aracın Türkiye fiyatının 500 bin TL civarında olması bekleniyor.

Elon Musk Twitter CEO’luğunu başkasına bırakacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir