Ana sayfa Genel Commodore 64 Döneminin Efsanesi Geri Dönüyor!

Commodore 64 Döneminin Efsanesi Geri Dönüyor!

Çocukluğumuzun ve Commodore 64 döneminin efsanevi ürünlerinden biri daha, yeni teknolojiyle ve yepyeni biçimiyle karşımıza çıkıyor.

Commodore 64 dönemini yaşayanlar, teyp ve kasetlerle yaşadıkları tecrübeleri iyi hatırlarlar. Ne de olsa, pek çok bilgisayar tutkunu kaset cihazına “kafa ayarı” yaparak büyümüş ve önce disket, sonra da CD’ler ile karşılaştıklarında, kendilerini cennete düşmüş gibi hissetmişlerdir.

Japon teknoloji devi Sony, kaset teknolojisini modernize ederek geri döndürüyor. Sony, inanılmaz bir atılım yaparak, saklama kapasiteleri açısından Blu-Ray diskleri bile fersah fersah geride bırakan 185 Terabyte (Ciddiyiz; Gigabyte’lardan bahsetmiyoruz) kapasiteli manyetik kasetleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kasetlerin 2015 yılında satışa sunulacağı öngörülse de; nasıl bir ek cihaz gerektiği belirsizliğini koruyor.

Apple Akıllı Saatine iWatch Diyemeyebilir

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler