Comcast E.T. ile reklam yaptı ortalık karıştı

comcast e.t.

ABD’li GSM devi Comcast E.T. ile reklam yaparak yeni internet ve kablo TV servisini duyurmak istedi ancak filmin oyuncularından beklemediği bir tepki aldı.

Comcast’ın yayınladığı 4 dakikalık A Holiday Reuninon – Xfinity 2019 isimli reklam aslında ünlü sinema filmi E.T.’nin devamında neler olduğunu anlatan bir kısa filmi gibi çekildi.

Comcast E.T. reklamı büyük ilgi topladı ama…

Filmde, E.T’nin 2019 Noel’inde dünyaya geri döndüğü ve filmde beraber olduğu küçük arkadaşı Elliot’ın evine ziyarete gittiği görülüyor. Ancak Elliot artık büyümüştür ve bir aile sahibidir.

4 dakikalık kısa film boyunca E.T. ve Elliot ile ailesi, evde beraber vakit geçirirler, Comcast’ın internet servisi Xfinity sayesinde filmler seyrederler, oyunlar oynarlar, sanal gerçeklik gözlüklerini deneyimlerler…

Ancak sinema filminde Elliot’ı canlandıran oyuncu Henry Thomas, bu kısa filmin orijinal filmin anılarımızda bıraktığı orijinal öyküye zarar verdiğini savundu. Ardından bazı seyirciler de E.T. öyküsünün basit bir reklam filmine indirigenmesine üzüldüklerini de yazınca ortalık karıştı.

Üstelik Spielberg’ün bu izni Comcast’a vermesine de tepki geldi zira Comcast, müşterilerine karşı tavrıyla çok tepki çeken bir şirket.

DePriMon virüsüne dikkat!

Yine de, E.T.’nin devamında neler olduğunu sorgulayan bir kısa filmin varlığı nostaljik bir sinema tadı almak isteyenleri mutlu edebilir. Kısa filmi aşağıda izleyebilirsiniz.

E.T. karakteri ilk kez 1982 yılında beyaz perdede görünmüştü. Steven Spielberg’ün filmi, kısa sürede küt filmler kategorisine girmişti. Ancak çok sayıda ödül alan film, sinema teknolojisi geliştikten sonra tekrar çekilmedi veya devam öyküleri gelmedi. Çocukluğunda E.T.’yi seyretmiş pek çok seyirci ise bugün öykünün devamını sinemada izlemek istiyor.

Belki bu tartışma sinema dünyasının E.T.’yi yeniden hatırlaması ve yeni bir film çekmeyi düşünmesi için olumlu bir etki yapabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

 

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin