Clickbank ile İnternetten Para Kazanmak


Clickbank, Affiliate diye tabir ettiğimiz pazarlama türüne giren bir yöntem.

www.clickbank.com üzerinde ulaşabileceğiniz firma, teknolojik gelişmelere paralel olarak gelişen, etkili bir kazanç yöntemi ve güvenilir bir satış ortaklığı vaat ediyor.

Clickbank isimli firmanın yaptığı iş satıcılar ile alıcıların, satış ortakları aracılığı ile buluşmasını sağlamak olarak açıklanabilir. Clickbank’in sistemi sayesinde satıcılar ile alıcılar arsındaki ilişki ve komisyon üzerinden para kazancı sağlanıyor. Ürünlerin asıl satıcıları Clickbank’in üzerinde ürünlerinin reklamını yaparlar. Bu reklamlar ile ürünü komisyon karşılığı satacak kişi ürün hakkında bilgi sahibi olur ve kendinin pazarlayabileceği ürünleri seçerek kendi sitesine yerleştirir. Komisyoncu üzerinden satış gerçekleştiğinde ürün satış bedeli üzerinden ödenecek komisyon komisyoncunun hesabına aktarılır.

Clickbank’i en çok tercih edilen firmalar arasına sokan şey ise komisyonculara verdiği yüksek komisyon oranı. Satılan ürünler genellikle yazılım tarzı ürünler olduğu ve kolaylıkla alıcıya gönderilebildiği için yüzde 50 ila yüzde 80 arasında yüksek komisyon oranlarına sahiptirler. Yani satış bedeli 50 dolar olan bir ürünün satışına yardım ettiğinizde ortalama 30 dolar kazanç sağlamış olursunuz. Clinckbank üzerinde 10000 den fazla ürün yüksek komisyonla satış için sizleri bekliyor.

Deneyiminiz yoksa bilenlere danışın

Clickbank ile para kazanmak için yapmanız gereken en önemli işlerden bir tanesi satacağınız  ürünlere uygun reklam kampanyası düzenlemek. Görünürde kolay gibi gözüken bu tarz bir işi  herkes yapabilir fakat dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Kulaktan dolama bilgilerle bu işi yapmak oldukça güç. İnternet üzerinden arama yaptığınızda Clicbank satış yöntemlerini anlatan birçok site karşınıza çıkacak. Bu sitelerin neredeyse tamamı sizi doğru yöne iteklemek yerine yapacağınız işe köstek olur. Bunun yerine Clickbank üzerinden satış yapan veya yapmış kişilerle irtibata geçmelisiniz. Eğer doğru yöntemi uygularsanız kısa zaman içersinde yüksek miktarlarda bir servete sahip olabilirsiniz. Son zamanlarda Türkiye’de bu sistem yavaş yavaş ayağa kalkmaya başladı. Eğer Türk kullanıcıları online alışveriş seçeneğini hayatlarının bir parçası olarak kabul ederlerse bu sistem ile yeni mecralara yelken açabilirsiniz.

Forex ile nasıl para kazanılır?


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Clickbank ile İnternetten Para Kazanmak Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mert diyor ki:

    Merhaba, öncelikle clickbankle ilgili son güncel yazı olan bu siteyi gördüğüm için çok mutluyum. İnternette o kadar çöp site var ki araştırma sürelerimiz hep bu yüzden uzuyor. Aradım taradım ama hiçbir yerde bulamadığım bir sorunum var. Siteye kayıt olmaya çalıştığımda her defasında “Thank you for your interest in ClickBank! Unfortunately, we cannot offer you an account at this time. Regrettably, we are unable to make any exceptions” hatası alıyorum. Almancam var ve bunu kullanarak satış ortaklığı yapmak istiyorum. ClickBank e kayıt olurken bütün bilgilerimi doğru giriyorum ama hep hata alıyorum. Bu konuda herhangi bir bilginiz var mı? Acaba Türkiye’den kayıt olma sistemini kapattılar mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

    1. Ali Yavuz ŞAHİN diyor ki:

      Selamlar bu yazıyı 3-4 yıl önce yazmıştım o zaman Türkiye açıktı, sanıyorum şimdi Türkiye’ye kapalı bu sebepten kayıt almıyorlar. https://www.clkbank.com/#!/#contactUs adresinden irtibata geçebilirsiniz.

Sayfa başına git