Letgo yeni özelliğini duyurdu!

1 15

Günden güne kullanıcı sayısını arttıran Letgo, alıcıları koruma altına almak adına yeni bir özellik duyurdu. İşte konu ile ilgili detaylar.

Letgo yeni özelliğini duyurdu! İkinci el satış platformu olan ve son yıllarda popülerliği artan Letgo, kullanıcılarının rahat ve güvende hissedebilmelerini ve daha rahat ve güvenli bir alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla ‘güvenli ödeme ve kargo’ hizmetini getirdi.

Türkiye’nin popüler ikinci el satış platformu Letgo’nun yaptığı açıklamaya göre yapılan alışverişlerin ödemesi iyzico aracılığı ile yapılacak. Letgo kullanıcılarına satın aldıkları ürünleri hızlı bir şekilde teslim edebilmek için Yurtiçi kargo ile anlaştı.

Yeni uygulamaya giren güvenli ödeme ve kargo hizmeti sayesinde kullanıcılar, tüm kategorilerde 30 kilo ağırlığa kadar olan ürünleri adreslerine teslim alabilecekler. Ayrıca Türkiye’nin her noktasına kargo ile teslimat yapılabilecek. Böylece alıcıyla yüz yüze görüşme imkanı olmayan, tercih etmeyen veya farklı şehirlerde yaşayan satıcılar kolayca her yere satış yapabilecek.

Letgo yeni özelliğini duyurdu!

Alıcının güvenli ödeme ve anlaşmalı kargo hizmeti almak için ‘teklif ver’ butonunu seçmesi gerekiyor. Alıcı satıcıya belirli bir tutar belirtiyor ve karşılıklı anlaşma sağlandığı takdirde alıcı iyzico üzerinden ödeme yapıyor. Ödeme yapıldıktan sonraki 5 gün içerisinde ürünün Yurtiçi Kargo’ya teslim edilmesi gerekiyor. Alıcı, kargodan teslim aldığı ürünü Letgo üzerinden onayladığında, ürün bedeli satıcının Letgo’daki hesabına aktarılmış oluyor. Olası bir anlaşmazlık yaşandığında ise sorun Letgo yönetimine bildiriliyor.

letgo

Daha güvenli bir alışveriş sağlayan ‘alıcı koruması’

‘Alıcı koruması’ ile kullanıcılara daha güvenli bir alışveriş deneyimi sunacak olan Letgo uygulaması ile kullanıcılar ödemelerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Kullanıcılar kendilerine hiç ulaşmayan, ilanda anlatıldığı gibi olmayan veya kötü koşullarda gelen ürünler için para iadesi talep edebiliyor.

Uygulama üzerinden ürün alan alıcılar ‘alıcı koruması’ hizmeti için ürün bedeli üzerinden belirli bir oranda ücret öderken satıcılardan herhangi bir komisyon veya işlem bedeli alınmıyor.

TikTok takipçi kasma için yeni yöntem!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir