Ana Sayfa Haber İnternetten Para Kazanmanın Yolları: Fikrinizi Satmaya Ne Dersiniz?

İnternetten Para Kazanmanın Yolları: Fikrinizi Satmaya Ne Dersiniz?

İnternet dediğimiz okyanus içerisinde bizler sadece bir su tanesiyiz. İnternet üzerinde milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Bu kullanıcıların birçoğu İnternet üzerinden para kazanmak için fikirler üretiyor ve uyguluyorlar. Bu kullanıcılardan pek azı amaçlarına ulaşabiliyor. Diğer kullanıcılar ise makus talihlerine boyun eğiyorlar. Boyun eğen tarafta olmamak için kendi fikrinizi satmanız mümkün. Öncelikle yapmak istediğiniz projeye uygun web sayfasının ismini almalısınız. Bu işin en kolay kısmı. Daha sonrasında projenizi gösterecek bir web sitesi kurmanız gerekiyor. Bu Facebook tarzı bir sosyal ağ veya Twitter tarzı bir paylaşım sitesi olabilir. Projenin içeriği sizin hayal gücünüz ile doğru orantılı.

business_man_think_Internet’ten para kazanmanın binlerce yolu var. Önemli olan kendinize uygun olanı bulabilmek. 

Eğer elle tutulur bir fikriniz varsa ve bu fikri web siteniz üzerine birazda olsa yansıtabildiyseniz büyük yatırımcıların dikkatini çekmek için her şeyiniz hazır demektir. Burada yabancı yatırımcılardan çok Türk yatırımcılara yönelmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü Türkiye içi İnternet kullanım oranı önümüzdeki beş yıl içresinde bir çığ gibi büyüyecek. Bu büyümeden pay kapmak isteyen Türk yatırımcılar gözlerini iyice açmış, arkasından gidebilecekleri ve tüm varlıklarıyla destek verecekleri fikirler arıyorlar. Burada önemli olan bir konu yatırımcılara başvurmadan önce projeniz için sunum dosyası oluşturmalısınız. Sunum dosyanızı ne kadar etkili hazırlarsanız, yatırımcı gözündeki değeriniz de o kadar yüksek olacaktır. Eğer hiç yapılmamış bir iş modeli düşünüyorsanız yatırımcıya gitmeden önce patentini almanızı tavsiye ediyorum. Bu sayede kendi fikrinizin çalınmasını engellemiş olursunuz.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting