Ana SayfaHaberÇin, Windows XP'yi İstiyor!

Çin, Windows XP’yi İstiyor!

Dünyanın en kalabalık ülkesi olarak adlandırılan Çin, Microsoft’tan ilginç bir talepte bulundu. Peki bu talebe yanıt ne olacak?

Microsoft tarihinin satış rakamları açısından en başarılı işletim sistemi olan XP, aradan geçen onca yıla rağmen ayakta durmaya devam ediyor. Bilindiği gibi Microsoft, Windows XP’ye olan güncelleme ve ek yazılım desteğinin Nisan 2014’de son ereceğini açıklamıştı. Ne var ki Çinliler, bu kararı kabul etmiyor.

Çin hükümetinden Yan Xiaohong, XP desteğinin en az 1 yıl daha uzatılmasını, Microsoft yetkililerinden talep etti. Gerekçe olaraksa, Çinlilerin Windows XP’yi çok sevmesi ve onunla devam etmek istemesi gösterildi. Çin’de, nüfusun yüzde 75’i halen Windows XP işletim sistemi kullanıyor. Çin nüfusunun 1.4 milyar seviyesinde olduğu düşünülürse, Microsoft’un bir ayrıacalık yapabileceğini kesinlikle söyleyebiliriz.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU