Ana sayfa Akıllı Telefon Çift ekranlı Nubia Z18S özellikleri netleşti

Çift ekranlı Nubia Z18S özellikleri netleşti

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan ZTE, şimdi de çift ekrana sahip bir model üzerinde çalışıyor. İşte Nubia Z18S hakkındaki ilk detaylar.

ZTE’nin tasarımsal anlamda oldukça başarılı bir şirket olduğu inkar edilemez. Keza bunu önceki modellerinde net bir şekilde gözler önüne serdiler. Oyun için tasarladıkları Nubia Red Magic, en başarılı tasarım çizgisine sahip modellerden biriydi. Çinli şirket şimdi çıtayı bambaşka bir noktaya koymaya hazırlanıyor. ZTE yakında çift ekrana sahip Nubia Z18S ile fark yaratmaya çalışacak.

Çift ekran, tek bir telefon; Nubia Z18S

Çift ekrana sahip Nubia Z18S geçtiğimiz gün Çin’in sertifikasyon kurumu TENAA’da ortaya çıktı. TENAA’da yer alan bilgilere göre, Z18S biri 1080 x 2280 piksel çözünürlüğünde ve 5.1 inç boyutunda, diğer ise 720 x 1520 piksel çözünürlüğünde ve 6.26 inç boyutunda iki ekranla gelecek. Bu ekranlardan 5.1 inç olanı OLED, 6.26 inç olanı ise LCD teknoloji baz alınarak tasarlanmış.

Hatırlanacağı üzere bu tarz çift ekranlı tasarım daha önce YotaPhone’da karşımıza çıkmıştı. Fakat YotaPhone’da ön kısım LCD, arka kısım ise e-ink ekrandı. ZTE ise ön kısımda LCD, arka kısımda OLED panel kullanmayı tercih etmiş.

“Nubia Z18S için daha önce sızdırılmış olan bir video”

178 gram ağırlığındaki telefonun 3800 mAh’lık bataryadan beslenmesi bekleniyor. Açık konuşmak gerekirse çift ekran sonrası bu kadar büyük bir bataryayı telefona sığdırmak önemli bir başarı.

Telefonun teknik özelliklerine ilişkin net bir bilgi olmasa da Z18S’in amiral gemisi sınıfında bir telefon olması bekleniyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler