Ana SayfaGenelBtcTurk veri ihlalleri kesinleşti: Şirket savcılığa başvuruda bulundu

BtcTurk veri ihlalleri kesinleşti: Şirket savcılığa başvuruda bulundu

Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsalarından bir tanesi olarak bilinen BtcTurk veri ihlalleri ile gündemde. Kullanıcı sayısı bakımından diğer borsalara göre iyi durumda olan bu şirket veri ihlalleri ile hareketli bir gündem yaşıyordu.

BtcTurk bildiğiniz üzere Türkiye’de bilinen bir marka. Paribu ile değerlendirildiğinde genellikle en kullanışlı olan platformlar içerisinde yer alıyor. Fakat son dönemlerde yaşanan veri sızıntısı haberleri firmanın başını biraz ağrıttı. İşin aslına bakacak olursak ilk etapta bunu inkar etmişlerdi.

Twitter fenomenleri tarafından baskı uygulanması ile birlikte bu platform kullanıcıların verilerinin çalındığını sonunda itiraf etti. 2018 yılında yaklaşık olarak 516 bin kişinin verilerinin ihlal edildiği ortaya çıktı. BtcTurk destek hesabından yapılan paylaşımlarda ise hem detaylar hem de bazı uyarılar yer alıyordu.

BtcTurk veri ihlalleri kullanıcıların canını sıkabilir

- Reklam -

Ortaya çıkan biri ihlalleri nedeniyle kullanıcıların zor durumda kalma ihtimali var. Ancak şirket tarafından ifade edildiğine göre tüm bakiyeler güvende. Yapılan açıklamalarda kullanıcıların T.C. kimlik numarası, e-posta bilgileri, kayıtlı adres bilgisi, doğum tarihi ve cep telefon numarası gibi detaylar sızdırıldı.

BtcTurk veri ihlalleri

Temmuz 2018 öncesi giriş yapılan bilgiler korsanlar tarafından ele geçirildi. Ancak bu tarihten sonra şirket ciddi önlemler aldı ve veri sızıntısını engelledi. Ayrıca şirket tarafından bazı uyarılar yapıldı. Buna göre parola mahremiyetine özen gösterilmesi ve oltalama saldırılarına karşı dikkatli olunması önerildi. Tüm bunlara ek olarak şifre bilgilerinin kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmaması önerildi.

BtcTurk yatırımcıları için bazı açıklamalarda bulundu

BtcTurk konu ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundu. Şimdilik TL bakiyelerinin ve kripto varlıklarının güvende olduğu ifade ediliyor. Siz bu güvenlik ihlali hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting