Bridgerton Müzikali mahkemelik oldu

Netflix son çeyrekte yaklaşık 1 milyon abone kaybetti

Netflix, The Unofficial Bridgerton Musical’in arkasındaki ikili Abigail Barlow ve Emily Bear’a telif hakkı ihlali nedeniyle dava açıyor.

Bridgerton Müzikali mahkemelik oldu. Akış devi, Barlow ve Bear’ın Bridgerton’dan ilham alan kapalı gişe bir gösteri düzenlemesinden birkaç gün sonra Washington DC bölge mahkemesine şikayette bulundu.

netflix dusus

Bridgerton’ın 2020’deki ilk çıkışından sonra Barlow ve Bear, Netflix orijinal serisine dayalı müzik yapmaya ve hızla popülerlik kazandığı TikTok’ta bu çabayı tanıtmaya başladı. Hayranlar daha fazla içerik talep ettikçe, Barlow ve Bear kısa süre sonra 15 şarkılık bir albüm oluşturmaya yetecek kadar parça buldu ve bu albüm, Nisan ayında Grammy kazanan TikTok’ta müzik için de bir ilk oldu. 26 Temmuz’da Barlow ve Bear, Washington DC’deki Kennedy Center’da Ulusal Senfoni Orkestrası’ndan canlı performanslar ve müzik içeren bir konser verdi.

Netflix ve Microsoft arasında gizli anlaşma!

Bridgerton Müzikali mahkemelik oldu

Deadline tarafından verilen habere göre Netflix, şikayetinde Barlow ve Bear’ın içeriğinin “hayran kurgusunu” kırılma noktasını çoktan aştığını ve bunun “fikri mülkiyet haklarının açık ihlali” olduğunu iddia ediyor. Barlow ve Bear’ın çalışmasını övmesine rağmen Netflix, çifte defalarca Bridgerton’dan ilham alan bestelere “izin verilmediğini” söylediğini iddia ediyor.

Netflix ve Microsoft arasında gizli anlaşma!

Netflix, resmi olmayan canlı Bridgerton performansının da şirket tarafından onaylanmadığını ve Barlow ile Bear’in albümlerini dağıtmalarına ve canlı performansları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmelerine izin verecek bir lisans görüşmesini “reddettiğini” iddia ediyor.

Apple Pay nihayet iOS 16’ya beklenen özelliği sundu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir