Bozuk Nexus’lar Pixel XL ile Değiştiriliyor!

Google Amerika ve Kanada’da, garanti kapsamı içerisindeki bozuk Nexus 6P’leri Pixel XL ile değiştirme teklifi sunuyor. İşte teklifin detayları.

Amerika ve Kanada’da yaşayan Nexus 6P sahipleri şanslılar. Şayet telefonunuz garanti kapsamında bozulursa veya kusurluysa Google, ücretsiz değişim teklifi yapıyor. Kanada’da yaşayan kullanıcıların 32 GB, Amerika’daki kullanıcıların 128 GB ile değiştirme şansı yakaladığı program sayesinde, bozuk Nexus’lar donanımsal yükseltmeyi de almış oluyor.

chan

Öte yandan program bu iki ülke ile sınırlı. Daha sonrasında başka bölgelerde yapılıp yapılmayacağını henüz bilmiyoruz. Konuyla ilgili özellikle Avrupa ülkelerinden ilgi bulunuyor.

Bunların yanında Google, Pixel 2 için son noktayı koymaya hazırlanıyor. Son alınan bilgilere göre ertelenen / iptal olan Snapdragon 836 yerine Snapdragon 835 yonga setine sahip olacak akıllı telefon, ayrıca Android’in bir sonraki sürümü olan Android 8.1 Oreo’yu da beraberinde getirecek. 2 cihazın tanıtılması beklenen lansman ekim ayının başlarında gerçekleştirilecek.