Ana sayfa Genel Boeing 737 Max sorunları bitmiyor

Boeing 737 Max sorunları bitmiyor

Hava yollarının yeni gözdesi olarak hizmete giren ancak üretim hatasıyla nedeniyle düşen veya ağır riskler yaratan Boeing 737 Max için yakın zamanda hizmete geri dönme ihtimali görünmüyor.

Aslında ABD’li dev uçak üreticisi Boeing, uçağın düşmesine neden olan yazılım sorununu tamir ettiklerini ve güncellemeleri yaptıklarını açıklamıştı.

Boeing 737 Max içinde yüzlerce kişi hayatını kaybetti

Ancak şimdi şirketten gelen haberler, yeni yazılımın test aşamasının beklenen başarıya ulaşmadığını ortaya koyuyor.

Uçakların havalanbilmesi için ABD Federal Havacılık Otoritesi’nin bu uçaklara yenidne uçuş izni vermesi gerekiyor. Ancak ABD Federal Havacılık Otoritesi izni vermek konusunda isteksiz görünüyor ve yazılımı detaylıca incelemek için zamanı genişçe kullanıyor. Bu da ellerinde milyarlarca dolalık Boeing 737 Max uçakları buluna dev havayollarının uçakları daha aylar boyunca hangarda bekleteceği anlamına geliyor.

Dev uçak üreticisinin, güvenli bir yazılım oluşturmak ve test etmek konusundaki yeteneklerini şüphe altında bırakan bu sorun nedeniyle tüm Boeing markası risk altında görünüyor.

Wall Street’te yayınlanan bir habere göre, Boeing’in FAA ile beraber Ocak ayı sonunda bir test uçuşu gerçekleştirmesi gerekiyordu. Ancak yazılımın beklenmedik etkileri nedeniyle FAA’nın testi iptal ettiği vurgulanıyor.

Sorun nedeniyle Beoing’in büyük umutlar beslediği 737 Max üretimini durdurması şirketin bilançosunu da kötü etkiledi. FAA uçağın güvenliğini onaylasa bile bu uçakların yeniden havalanması için çok uzun bir güncelleme ve kontrol süreci gerekiyor.

Cyberpunk 2077 Eylül ayına ertelendi!

Boeing 737 Max vakasından sonra süper yüksek teknolojili uçakların geliştirilmesinin, havacılık alanında ağır bir kontrol altına alınması bekleniyor. Yüksek teknolojisiyle uçağın kontrolünü pilottan alacak derecede

boeing 737 max

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler