Ana sayfa Genel BMW otomobil satışları için endişeli

BMW otomobil satışları için endişeli

Dünyanın en büyük Otomotiv devlerinden bir tanesi olan BMW otomobil satışları konusunda endişeli olduğunu belirtti. İşte otomobil satışları ile ilgili endişeleri ortaya koyan haberimizin detayları.

Dünya genelinde büyük bir ekonomik bozukluğa neden olan Koronavirüsü, BMW otomobil satışları ile ilgili de etkisini devam ettiriyor. Otomobil satışları bu konuda en fazla zarar gören grubun içerisinde yer alıyor. BMW Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Zipse, mutlak öncelik olarak likitide koruma konusuna dikkat çekti. Küresel piyasada zorluk yaşadıklarını da ekledi.

Bütün otomotiv markaları endişeli

Daimler-Benz de perşembe günü yaptığı açıklamada, finansal esnekliğini artıran bankalarla 12 milyar euroluk yeni bir kredi limiti üzerinde anlaşma sağlandığını ifade etti.

Volkswagen CEO’su Herbert Diess’ten gelen ‘virüs kaynaklı düşüşlerin 12 dev markaya haftada 2 milyar euroya mal olduğu’ yönündeki açıklama otomotiv sektörü ile ilgili endişe yaratan bir diğer konu oldu. Alman Otomotiv dünyasını ayakta tutan markalar çok büyük zorluklar altında. Alman Otomotiv Endüstrisi Birliği (VDA), “Kamu yaşamına etki eden büyük sınırlamalar, otomobil bayilerinin kapatılması ve lisans ofislerine sınırlı çalışma getirilmesi gibi gerekli sağlık politikası önlemleri otomobil ticaretini frenledi” ifadelerini kullandı.

BMW logo değişikliğine gitti! Yeni logo daha düz görünüyor!

Gelen bilgilerde iç talep %30 düşerken, dış siparişlerdeki düşüşse %37 olarak belirlendi. Nisan ayının çok daha kötü geçme ihtimali de bulunuyor. Sizce Dünya otomotiv markalarını nasıl bir süreç bekliyor. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler