BlackBerry’den yeni modellerin sinyalleri geliyor!

blackberry android

Akıllı telefon dünyasının unutulan isimlerinden BlackBerry, önümüzdeki hafta yeni bir cihazla karşımıza çıkabilir. İşte detaylar.

Kanada merkezli akıllı telefon üreticisi BlackBerry, son bir yıldır Android işletim sistemi üzerine yoğunlaşmış durumda. Firma istediği konuma bir türlü gelemese de denemekten asla vazgeçmiyor. İşte yeni iddialar.

BlackBerry yerinde durmuyor!

Kısa bir süre önce Neon, Argon ve Mercury adlarına sahip modeller ise basında kendine yer bulan firma, şimdi kolları sıvamaya hazırlanıyor olabilir. İddialar, firmanın Alcatel ile işbirliği içerisine gireceği yönünde. Cihazların üretimi konusunda bir çeşit partnerlik gündeme gelebilir. Ancak henüz bu konuda resmi bir kanıt yok.

Firmanın söz konusu yeni modelleri öncelikle kendi içerisinde kesinleştirmesi gerekiyor. Şirket içi sunumlardan bazı görseller daha önce paylaşılmıştı ancak modellerle ilgili daha sonra bir bilgi paylaşılmadı.

Ancak planlama noktasında şimdiden 2017’de piyasaya çıkarılması beklenen cihazlar olduğu görülüyor. Bu modeller içerisinde tamamı dokunmatik ekranlı standart akıllı telefonlar olduğu gibi, QWERTY klavyeye sahip modeller de var.

Piyasaya çıkacağı tahmin edilen yeni BlackBerry modellerinin hiçbiri giriş seviyesi değil. Yani firma orta ve üst segment modeller ile hedeflerini büyük tutuyor. Priv modelinde de benzer bir yaklaşım görmüştük. Detaylar şimdilik bu kadar ancak gelişmeleri sizler için takip etmeye devam edeceğiz.

Apple Watch inceleme